Aikataulut

K-Marketin kisoissa juostaan 1000 metrin kisoja. Kuva on viime vuoden K-Marketin kisoista 1.8.2019

12.09. klo 12:00 Pyhäselän XX heitto-hyppypäivät

Illmoittautuneita urheilijoita 90 henk. (224 lajisuoritusta)

Ilmoittautumisia otetaan vielä vastaan perjantain (11.9.) aikana puhelimitse (050 530 6794) tai s-postitse (eero.kononen@luukku.com). Tämän jälkeen kisapaikalla jälki-ilmoittautumismaksulla.

AIKATAULU:

la 12.9.2020

klo 12.00 M/N moukari (2+3), 6 kierrosta
klo 12.00 M17, N17, P15, T15 korkeus (1+1+2+2)
klo 12.00 P/T 9 pituus (3+7), 4 kierrosta
klo 12.40 P/T 11 pituus (5+8), 4 kierrosta
klo 12.45 P/T 13, P15 moukari (2+3+2), 4/6 kierrosta
klo 12.50 P/T 9 korkeus (2+4)
klo 13.30 T11 korkeus (8)
klo 13.30 M/M17/N17/P15/T15 pituus (1+2+1+1+4), 6 kierrosta
klo 13.30 P11 moukari (6), 4 kierrosta
klo 14.10 T11 moukari (5), 4 kierrosta
klo 14.15 P13 pituus (7), 4 kierrosta
klo 14.15 T13 korkeus (7)
klo 14.50 T13 pituus (6)
klo 14.55 P11/P13 korkeus (4+4)

su 13.9.2020

klo 12.00 M19/T15/P13/T13 3-loikka (1+3+4+2), 6/4 kierrosta
klo 12.00 P9/T9 keihäs (2+6), 4 kierrosta
klo 12.00 N/P15 kuula (2+3), 6 kierrosta
klo 12.45 T11 keihäs (10), 4 kierrosta
klo 12.50 P13/T13 kuula (5+5), 4 kierrosta
klo 13.00 T13/P11 3-loikka (2+3), 4 kierrosta
klo 13.30 M/N17/T15 kuula (2+2+2), 6 kierrosta
klo 13.30 P13/T13 keihäs (5+2), 4 kierrosta
klo 13.30 T11 3-loikka (10), 4 kierrosta
klo 14.05 P11 keihäs (11), 4 kierrosta
klo 14.05 P9/T9 kuula (1+8)
klo 14.35 T11 kuula (8)
klo 15.10 M/M17/P15 keihäs (4+3+4), 6 kierrosta
klo 15.15 P11 kuula (10), 4 kierrosta
klo 16.10 N/N17/T15 keihäs (1+1+1)

M pituus (1)
Jimi Huuho Pyhäselän Urheilijat

M kuula (2)
Jimi Huuho Pyhäselän Urheilijat
Panu Tirkkonen Keiteleen Kunto

M moukari (2)
Arttu Härkönen Savonlinnan Riento
Markus Kokkonen Joensuun Kataja

M19 3-loikka (ylimääräinen laji)
Jimi Huuho Pyhäselän Urheilijat

M keihäs (4)
Taneli Juutinen Kuopion Reipas
Tino Mäkelä Pyhäselän Urheilijat
Ville Miettinen Juuan Urheilijat
Henri Räsänen Kuopion Palomiesurheilijat

N kuula (2)
Janna Huuho Pyhäselän Urheilijat
Taija Tirkkonen Keiteleen Kunto

N moukari (3)
Kaisu Eskelinen Maaningan Mahti
Minttu Kovanen Joensuun Kataja
Kiira Väänänen Varpaisjärven Vire
64,42 / 64,42

N keihäs (1)
Riia Toivanen Juankosken Kuohu

M17 korkeus (1)
Eetu Paasikivi Joensuun Kataja

M17 pituus (2)
Markus Lindeman Sotkamon Jymy
Eetu Paasikivi Joensuun Kataja

M17 keihäs (3)
Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat
Aku Parviainen Tuupovaaran Urheilijat

N17 korkeus (1)
Milma Romppanen Joensuun Kataja

N17 pituus (1)
Milma Romppanen Joensuun Kataja
463 / –

N17 kuula (2)
Janna Huuho Pyhäselän Urheilijat
Vienna Kettunen Pyhäselän Urheilijat

N17 keihäs (1)
Tara Saikkonen Parikkalan Urheilijat

P15 korkeus (2)
Aku Alastalo Pyhäselän Urheilijat
Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat

P15 pituus (1)
Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat

P15 kuula (3)
Aku Alastalo Pyhäselän Urheilijat
Juho Eskelinen Tuupovaaran Urheilijat
Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat

P15 moukari (2)
Isko Kovanen Joensuun Kataja
Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat

P15 keihäs (4)
Juho Eskelinen Tuupovaaran Urheilijat
55,46 / 55,46
Matias Lehtinen Kajaanin Kipinä
47,89 / 47,89
Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat
Topi Parviainen Tuupovaaran Urheilijat

T15 korkeus (2)
Moona Kukkonen Juuan Urheilijat
Aino Eronen Juuan Urheilijat

T15 pituus (4)
Aino Eronen Juuan Urheilijat
Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
– / –
Moona Kukkonen Juuan Urheilijat
Nea Nevalainen Lieksan Urheilijat

T15 3-loikka (3)
Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
Nea Nevalainen Lieksan Urheilijat
Ella Repo Parikkalan Urheilijat

T15 kuula (2)
Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
Ella Repo Parikkalan Urheilijat

T15 keihäs (1)
Ella Repo Parikkalan Urheilijat

P13 korkeus (4)
Eino Eskelinen Liperin Taimi
Ville Keronen Outokummun Partio
150 / 150
Niilo Pelli Polvijärven Urheilijat
Aleksanteri Sippola Liperin Taimi

P13 pituus (7)
Eino Eskelinen Liperin Taimi
Aapo Heikkinen Liperin Taimi
Ville Keronen Outokummun Partio
Onni Nyyssönen Joensuun Kataja
Otso Nyyssönen Joensuun Kataja
Niilo Pelli Polvijärven Urheilijat
Aleksanteri Sippola Liperin Taimi

P13 3-loikka (4)
Eino Eskelinen Liperin Taimi
Aapo Heikkinen Liperin Taimi
Otso Nyyssönen Joensuun Kataja
Aleksanteri Sippola Liperin Taimi

P13 kuula (5)
Eino Eskelinen Liperin Taimi
Aapo Heikkinen Liperin Taimi
Oskari Pakarinen Pyhäselän Urheilijat
Aleksanteri Sippola Liperin Taimi
Aleksi Tanskanen Pyhäselän Urheilijat

P13 moukari (2)
Oskari Pakarinen Pyhäselän Urheilijat
Aleksi Tanskanen Pyhäselän Urheilijat

P13 keihäs (5)
Eino Eskelinen Liperin Taimi
Onni Ohvanainen Pyhäselän Urheilijat
Oskari Pakarinen Pyhäselän Urheilijat
Aleksanteri Sippola Liperin Taimi
Aleksi Tanskanen Pyhäselän Urheilijat

T13 korkeus (7)
Anna-Katariina Keronen Outokummun Partio
Sointu Kuiri Polvijärven Urheilijat
Iina Kukkonen Juuan Urheilijat
Mandi Mäkinen Joensuun Kataja
Jenny Miettinen Pyhäselän Urheilijat
Elina Ruusuvuori Liperin Taimi
Nuua Tuononen Pyhäselän Urheilijat

T13 pituus (6)
Sointu Kuiri Polvijärven Urheilijat
Iina Kukkonen Juuan Urheilijat
Mandi Mäkinen Joensuun Kataja
Jenny Miettinen Pyhäselän Urheilijat
Elina Ruusuvuori Liperin Taimi
Nuua Tuononen Pyhäselän Urheilijat

T13 3-loikka (2)
Mandi Mäkinen Joensuun Kataja
Martta Muuttoranta Liperin Taimi

T13 kuula (5)
Iisa Kervinen Pyhäselän Urheilijat
Mandi Mäkinen Joensuun Kataja
Martta Muuttoranta Liperin Taimi
Meeri Torssonen Liperin Taimi
Nuua Tuononen Pyhäselän Urheilijat

T13 moukari (3)
Anna-Katariina Keronen Outokummun Partio
Iisa Kervinen Pyhäselän Urheilijat
Nuua Tuononen Pyhäselän Urheilijat

T13 keihäs (2)
Martta Muuttoranta Liperin Taimi
Nuua Tuononen Pyhäselän Urheilijat

P11 korkeus (4)
Peetu Alastalo Pyhäselän Urheilijat
Aleksis Kivelä Polvijärven Urheilijat
Tomi Koponen Outokummun Partio
Topias Poutiainen Outokummun Partio

P11 pituus (5)
Peetu Alastalo Pyhäselän Urheilijat
Tomi Koponen Outokummun Partio
Arttu Kylmänen Pyhäselän Urheilijat
Paavo Maaninka Pyhäselän Urheilijat
Topias Poutiainen Outokummun Partio

P11 3-loikka (3)
Aleksis Kivelä Polvijärven Urheilijat
Arttu Kylmänen Pyhäselän Urheilijat
Paavo Maaninka Pyhäselän Urheilijat

P11 kuula (10)
Peetu Alastalo Pyhäselän Urheilijat
Ate Jokinen Liperin Taimi
Aleksis Kivelä Polvijärven Urheilijat
Arttu Kylmänen Pyhäselän Urheilijat
Paavo Maaninka Pyhäselän Urheilijat
Joona Mustonen Polvijärven Urheilijat
Miikka Piipponen Pyhäselän Urheilijat
Topias Poutiainen Outokummun Partio
Kalle Torssonen Liperin Taimi
Marlo Tuhkanen Pyhäselän Urheilijat

P11 moukari (6)
Peetu Alastalo Pyhäselän Urheilijat
Ate Jokinen Liperin Taimi
Tomi Koponen Outokummun Partio
Paavo Maaninka Pyhäselän Urheilijat
Topias Poutiainen Outokummun Partio
Marlo Tuhkanen Pyhäselän Urheilijat

P11 keihäs (11)
Peetu Alastalo Pyhäselän Urheilijat
Ate Jokinen Liperin Taimi
Aleksis Kivelä Polvijärven Urheilijat
Tomi Koponen Outokummun Partio
Lauri Laamanen Pyhäselän Urheilijat
Paavo Maaninka Pyhäselän Urheilijat
Joona Mustonen Polvijärven Urheilijat
Miikka Piipponen Pyhäselän Urheilijat
Topias Poutiainen Outokummun Partio
Kalle Torssonen Liperin Taimi
Marlo Tuhkanen Pyhäselän Urheilijat

T11 korkeus (8)
Peppilotta Eronen Joensuun Kataja
Viida Hiltunen Outokummun Partio
Iida Huttunen Outokummun Partio
Amanda Keronen Outokummun Partio
Aino Kolmonen Joensuun Kataja
Ida Pelli Polvijärven Urheilijat
Pinja Stenberg Pyhäselän Urheilijat
Siiri Tahvanainen Pyhäselän Urheilijat

T11 pituus (8)
Ronja Eronen Pyhäselän Urheilijat
Viida Hiltunen Outokummun Partio
Ida-Liina Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
Aino Kolmonen Joensuun Kataja
Julia Parviainen Pyhäselän Urheilijat
Ida Pelli Polvijärven Urheilijat
Pinja Stenberg Pyhäselän Urheilijat
Siiri Tahvanainen Pyhäselän Urheilijat

T11 3-loikka (10)
Ronja Eronen Pyhäselän Urheilijat
Viida Hiltunen Outokummun Partio
Ida-Liina Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
Aino Kolmonen Joensuun Kataja
Aino Numminen Outokummun Partio
Julia Parviainen Pyhäselän Urheilijat
Miisa Puustinen Pyhäselän Urheilijat
Annika Ristola Outokummun Partio
Pinja Stenberg Pyhäselän Urheilijat
Siiri Tahvanainen Pyhäselän Urheilijat

T11 kuula (8)
Peppilotta Eronen Joensuun Kataja
Ronja Eronen Pyhäselän Urheilijat
Ida-Liina Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
Aino Numminen Outokummun Partio
Julia Parviainen Pyhäselän Urheilijat
Miisa Puustinen Pyhäselän Urheilijat
Annika Ristola Outokummun Partio
Pinja Stenberg Pyhäselän Urheilijat

T11 moukari (5)
Peppilotta Eronen Joensuun Kataja
Iida Huttunen Outokummun Partio
Miisa Puustinen Pyhäselän Urheilijat
Annika Ristola Outokummun Partio
Pinja Stenberg Pyhäselän Urheilijat

T11 keihäs (10)
Peppilotta Eronen Joensuun Kataja
Ronja Eronen Pyhäselän Urheilijat
Viida Hiltunen Outokummun Partio
Ida-Liina Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
Aino Kolmonen Joensuun Kataja
Aino Numminen Outokummun Partio
Julia Parviainen Pyhäselän Urheilijat
Miisa Puustinen Pyhäselän Urheilijat
Annika Ristola Outokummun Partio
Pinja Stenberg Pyhäselän Urheilijat

P9 korkeus (2)
Jami Kukkonen Juuan Urheilijat
Pietu Stenberg Pyhäselän Urheilijat

P9 pituus (3)
Aatos Kolmonen Joensuun Kataja
Jami Kukkonen Juuan Urheilijat
Pietu Stenberg Pyhäselän Urheilijat

P9 kuula (1)
Pietu Stenberg Pyhäselän Urheilijat

P9 keihäs (2)
Aatos Kolmonen Joensuun Kataja
Pietu Stenberg Pyhäselän Urheilijat

T9 korkeus (4)
Anette Alastalo Pyhäselän Urheilijat
Mette Fincke Joensuun Kataja
Olivia Kaarto Joensuun Kataja
Sanni Lehikoinen Joensuun Kataja

T9 pituus (7)
Anette Alastalo Pyhäselän Urheilijat
Mette Fincke Joensuun Kataja
Venja Hiltunen Outokummun Partio
Olivia Kaarto Joensuun Kataja
Lilja Kervinen Pyhäselän Urheilijat
Sanni Lehikoinen Joensuun Kataja
Ella Poutiainen Outokummun Partio

T9 kuula (8)
Anette Alastalo Pyhäselän Urheilijat
Mette Fincke Joensuun Kataja
Venja Hiltunen Outokummun Partio
Olivia Kaarto Joensuun Kataja
Lilja Kervinen Pyhäselän Urheilijat
Sanni Lehikoinen Joensuun Kataja
Ella Poutiainen Outokummun Partio
Kerttu Räsänen Outokummun Partio

T9 keihäs (6)
Anette Alastalo Pyhäselän Urheilijat
Mette Fincke Joensuun Kataja
Venja Hiltunen Outokummun Partio
Olivia Kaarto Joensuun Kataja
Sanni Lehikoinen Joensuun Kataja
Ella Poutiainen Outokummun Partio

———————-

Omasp Sporttikisat 20.8.2020

Klo 17.30, HAMMASLAHDEN URHEILUKENTTÄ

SARJAT JA LAJIT:

P4/T4 (s. 2016 tai myöh.) 60 m
P5/T5 (s. 2015) 60 m
P6/T6 (s. 2014) 60 m, pituushyppy
P7/T7 (s. 2013) 60 m, pituushyppy
P8/T8 (s. 2012) 150 m, kuulantyöntö, pituushyppy
P9/T9 (s. 2011) 150 m, kuulantyöntö, pituushyppy
P10/T10 (s. 2010) 150 m, keihäänheitto, pituushyppy
P11/T11 (s. 2009) 150 m, keihäänheitto, pituushyppy
P12/T12 (s. 2008) 200 m, korkeushyppy, keihäänheitto
P13/T13 (s. 2007) 200 m, korkeushyppy, keihäänheitto
P14/T14 (s. 2006) 200 m, korkeushyppy, keihäänheitto
Ylimääräinen laji: M/N17 keihäs, P/T15 keihäs

ALUSTAVA AIKATAULU:
klo 17.30 M/N 17, P/T 15 keihäs
klo 17.35 T/P 6 vuotta 60 m
klo 17.35 T/P 10 vuotta pituus
klo 17.35 T/P 12, 13, 14 vuotta korkeus
klo 17.35 T/P 9 vuotta kuula
klo 17.50 T/P 5 vuotta 60 m
klo 18.05 T/P 9 vuotta pituus
klo 18.05 T/P 4 vuotta 60 m
klo 18.05 T/P 8 vuotta kuula
klo 18.05 T/P 10 vuotta keihäs
klo 18.15 T/P 7 vuotta 60 m
klo 18.35 T/P 11 vuotta keihäs
klo 18.35 T/P 6 vuotta pituus
klo 18.35 T/P 8 vuotta 150 m
klo 18.45 T/P 9 vuotta 150 m
klo 18.55 T/P 10 vuotta 150 m
klo 19.00 T/P 13,14 vuotta keihäs
klo 19.05 T/P 8 vuotta pituus
klo 19.05 T/P 11 vuotta 150 m
klo 19.15 T/P 12 vuotta 200 m
klo 19.30 T/P 12 vuotta keihäs
klo 19.30 T/P 7 vuotta pituus
klo 19.30 T/P 13 vuotta 200 m
klo 19.40 T/P 14 vuotta 200 m
klo 19.55 T/P 11 vuotta pituus

Palkintoja jaetaan sitä mukaa kuin lajeja valmistuu. Aikataulua pyritään nopeuttamaan tai jos osallistujamäärä kasvaa, lajit eivät ehkä pääse alkamaan aivan ajallaan. Kenttälajeissa kolme suoritusta.

Tied. ja ilm. ennakkoon OmaSp Joensuu sekä kisapaikalla klo 16.30-17.30. Tied. myös Eero Könönen, Pyhäselän Urheilijat, p. 050 530 6794

———————

K-Marketin kisat ti 4.8.2020 klo 18

Lajit ja aikataulu:

P/T 15: 100 m, pituus, keihäs
P/T 14: 100 m, pituus, keihäs
P/T 13: 60 m, korkeus, kuula
P/T 12: 60 m, korkeus, kuula
P/T 11: 60 m, korkeus, 1000 m
P/T 10: 60 m, korkeus, 1000 m
P/T 9: 60 m, pituus, 1000 m
P/T 8: 60 m, pituus, 1000 m
P/T 7: 60m, pituus
P/T 6: 60 m, pituus
P/T 5: 60 m
P/T 4: 60 m

klo 18.05 P/T 14-15
klo 18.05 P/T 12-13 korkeus
klo 18.05 P/T 9 pituus
klo 18.05 P/T 6 vuotta 60 m
klo 18.15 P/T 5 vuotta 60 m
klo 18.25 P/T 4 vuotta 60 m
klo 18.30 P/T 11 vuotta korkeus
klo 18.35 P/T 7 vuotta 60 m
klo 18.40 P/T 8 vuotta 60 m
klo 18.40 P/T 12-13 kuula
klo 18.45 P/T 9 vuotta 60 m
klo 18.45 P/T 6 vuotta pituus
klo 18.55 P/T 10 vuotta 60 m
klo 19.00 P/T 11 vuotta 60 m
klo 19.05 P/T 7 vuotta pituus
klo 19.05 P/T 12 vuotta 60 m
klo 19.05 P/T 10 vuotta korkeus
klo 19.10 P/T 13 vuotta 60 m
klo 19.20 P/T 14-15 vuotta 100 m
klo 19.30 P/T 10-11 vuotta 1000 m
klo 19.30 P/T 8 vuotta pituus
klo 19.45 P/T 9 vuotta 1000 m
klo 19.50 P/T 14-15 vuotta pituus
klo 20.00 P/T 8 vuotta 1000 m

Palkintoja jaetaan sitä mukaa kuin lajeja valmistuu.

————————

Pyhäselän heinäkisat 9.7.2020

Lajit:

60 m T/P 6,7,8,9,10,11,12,13
100 m T/P 14,15,17
600 m:n kävely T/P 6,7,8,9
1000 m:n kävely T/P 10,11
2000 m:n kävely T/P 12,13
3000 m:n kävely T/P 14,15,17, M/N
Kiekko T/P 9,10,11,12,13,14,15,17, M/N
Pituus T/P 6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,17, M/N

Aikataulu:

klo 18.05 T/P 6-9 vuotta 60 m
klo 18.05 M/N, T/P 14,15,17 kiekko
klo 18.05 T/P 11-13 vuotta pituus
klo 18.35 T/P 10-13 vuotta 60 m
klo 18.40 T/P 14-17 vuotta 100 m
klo 18.35 T/P 6-8 vuotta pituus
klo 18.50 T/P 11-13 vuotta kiekko
klo 19.00 T/P 9-10 vuotta pituus
klo 19.15 T/P 6-9 vuotta 600 m:n kävely ja
T/P 10-11 vuotta 1000 m:n kävely
klo 19.30 T/P 9-10 vuotta kiekko
klo 19.30 M/N, T/P 14-17 vuotta pituus
klo 19.30 T/P 12-13 vuotta 2000 m:n kävely
klo 19.50 T/P 14-17 ja M/N 3000 m:n kävely

Aikataulu voi viivästyä, jos osanottajia tulee runsaasti (yli 60:n)

Osanottopalkinnon voi noutaa kioskista

———————

Pyhäselän juhannuskisat to 18.6. 2020
Lajit ja aikataulu:

T/P 6,7,8,9,10,11 vuotta 150 m
T/P 12,13 vuotta 200 m
T/P 14,15,17 vuotta 300 m
T/P 6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,17 vuotta 1000 m
T/P 6,7,8 vuotta pituus
T/P 9,10,11,12,13,14,15,17 vuotta korkeus
T/P 6,7,8 vuotta pallo
T/P 9,10,11,12,13,14,17, M/N keihäs

klo 18.05 M/N, T/P17,15,14 vuotta keihäs
klo 18.05 T/P 6,7,8,9,10,11 vuotta 150 m
klo 18.05 T/P 12-13 vuotta korkeus
klo 18.45 T/P 12-13 vuotta 200 m
klo 18.45 T/P 6-8 vuotta pituus
klo 18.45 T/P 9,10,11 vuotta korkeus
klo 18.55 T/P 12-13 vuotta keihäs
klo 19.00 T/P 14-17 vuotta 300 m
klo 19.15 T/P 6-8 vuotta pallo
klo 19.20 T/P 14,15,17 vuotta korkeus
klo 19.30 T/P 9,10,11 vuotta keihäs
klo 19.45 T/P 6,7,8 vuotta 1000 m
klo 20.00 T/P 9,10,11,12,13,14,15,17 vuotta 1000 m

OSANOTTOPALKINNON VOI HAKEA KANTTIINISTA, KUN KISALAJIT ON SUORITETTU LOPPUUN


Seuraavia kisoja:

To 25.6. klo 17.30 Outokummun kisat, ks. PyU/yleisurheilu facebook ja lähettämäni s-posti
Ke-to 1. – 2.7. Pm-moniottelut 9-15-vuotiaille Outokummussa klo 17 alkaen
to 9.7. Pyhäselän heinäkisat Hammaslahdessa klo 18

——————————————-

PYHÄSELÄN KESÄKUUN KISAT 11.6.2020

Lajit:
P/T 6-13 vuotta 60 m
P/T 14-17 vuotta 100 m
P/T 6-17 vuotta 1000 m
P/T 6-17 ja M/N vuotta pituus
P/T 6-17 ja M/N vuotta kuula

Aikataulua nopeutetaan, mikäli osallistujia on vähän.

Aikataulu:
klo 18.05 P/T 4-8 vuotta 60 m
klo 18.05 M/N, P/T 14-17 vuotta pituus
klo 18.05 P/T 12-13 vuotta kuula
klo 18.25 P/T 9-11 vuotta 60 m
klo 18.25 P/T 6-8 vuotta kuula
klo 18.40 P/T 12-13 60 m
klo 18.50 P/T 4-8 vuotta pituus
klo 18.55 P/T 14-17 100 m
klo 19.00 P/T 9-11 vuotta kuula
klo 19.10 P/T 12-13 vuotta 1000 m
klo 19.25 P/T 9-11 vuotta pituus
klo 19.25 M/N, T/P 14-17 vuotta kuula
klo 19.30 T/P 4-8 vuotta 1000 m
klo 19.40 T/P 9-11 vuotta 1000 m
klo 19.55 P/T 12-13 vuotta pituus
klo 20.00 T/P 14-15 vuotta 800 m
klo 20.10 Osanottomitaleja jaetaan sitä mukaa kuin sarjojen viimeiset lajit päättyvät

Seuraavat kisat to 18.6.2020 klo 18

—————————–

Pyhäselän heinäkisat 11.7.2019

M: kiekko

N: kiekko

M19: kiekko

N19: kiekko

M17: 200m, 800m, korkeus, kiekko

N17: 200m, 800m, korkeus, kiekko

P15: 200m, 800m, korkeus, kiekko

T15: 200m, 800m, korkeus, kiekko

P14: 200m, 800m, korkeus, kiekko

T14: 200m, 800m, korkeus, kiekko

P13: 200m, 1000m, korkeus, kiekko

T13: 200m, 1000m, korkeus, kiekko

P12: 200m, 1000m, korkeus, kiekko

T12: 200m, 1000m, korkeus, kiekko

P11: 150m, 1000m, korkeus, kiekko

T11: 150m, 1000m, korkeus, kiekko

P10: 150m, 1000m, korkeus, kiekko

T10: 150m, 1000m, korkeus, kiekko

P9: 150m, 1000m, korkeus, kiekko

T9: 150m, 1000m, korkeus, kiekko

P8: 150 m, 1000 m, pituus, kuula

T8: 150 m, 1000 m, pituus, kuula

P7: 150 m, 1000 m, pituus, kuula

T7: 150 m, 1000 m, pituus, kuula

P6: 150 m, 1000 m, pituus, kuula

T6: 150 m, 1000 m, pituus, kuula

Aikataulu:

18.05                  P/T 6-8 vuotta                             150 m

18.05                  M/N, M/N17, P/T14-15           kiekko

18.05                  P/T 12-13                                       korkeus

18.20                  P/T 9-10-11                                   150 m

18.30                  P/T 6-8                                            pituus

18.40                  P/T 12-13                                       200 m

18.45                  P/T 9-10-11                                   korkeus

18.55                  P/T 12-13                                       kiekko

19.00                  M/N17, P/T 14-15                      200 m

19.05                  P/T 6-8                                            kuula

19.25                  P/T 9-10-11                                   kiekko

19.25                  M/N17, P/T 14-15                      korkeus

19.35                  T/P 6-7-8                                        1000 m

19.50                  T/P 9-10-11-12-13                      1000 m

20.00                  T/P 14-15, M/N 17                     800 m

20.10                  PALKINNOT

Muista varmistaa osanottosi su 21.7. pidettävään seuracupiin Kiihtelysvaaran kentälle viim. to 18.7.

Muista ilmoittautua Joensuun keskuskentällä la-su 27. ja 28.7. pidettäviin pm-huipentumiin viim. ma 22.7. Katso tarkemmin PyU:n nettisivut.

                           

—————————————–

NAUMASEN KISAT to 16.5.2019 klo 18.00 Joensuun keskuskentällä

ILMOITTAUTUMINEN PAIKAN PÄÄLLÄ klo 16.50-17.50. Osallistumisoikeus 2 lajiin per sarja

P/T 4 vuotta (s. 2015) 60 m
P/T 5 vuotta (s. 2014) 60 m
P/T 6 vuotta (s. 2013) 60 m, kuula
P/T 7 vuotta (s. 2012) 60 m, kuula
P/T 8 vuotta (s. 2011) 60 m, 1000 m, pituus
P/T 9 vuotta (s. 2010) 60 m, 1000 m, korkeus
P/T 10 vuotta (s. 2009) 60 m, 1000 m, korkeus
P/T 11 vuotta (s. 2008) 60 m, 1000 m, korkeus
P/T 12 vuotta (s. 2007) 1000 m, kuula, pituus
P/T 13 vuotta (s. 2006) 1000 m, pituus, kuula
P/T 14 vuotta (s. 2005) 100 m, korkeus, kuula
P/T 15 vuotta (s. 2004) 100 m, korkeus, kuula

Aikataulu:

klo 18.05 P/T 6 vuotta 60 m
klo 18.05 P/T 11 vuotta korkeus
klo 18.05 P/T 14-15 vuotta kuula
klo 18.05 P/T 13 vuotta pituus
klo 18.20 P/T 5 vuotta 60 m
klo 18.35 P/T 4 vuotta 60 m
klo 18.35 P/T 12 vuotta kuula
klo 18.35 P/T 10 vuotta korkeus
klo 18.35 P/T 8 vuotta pituus
klo 18.50 P/T 7 vuotta 60 m
klo 19.00 P/T 8 vuotta 60 m
klo 19.00 P/T 6 vuotta kuula
klo 19.05 P/T 14-15 vuotta korkeus
klo 19.10 P/T 12 vuotta pituus
klo 19.15 P/T 9 vuotta 60 m
klo 19.20 P/T 7 vuotta kuula
klo 19.30 P/T 9 vuotta korkeus
klo 19.30 P/T 14-15 vuotta 100 m
klo 19.30 P/T 10 vuotta 60 m
klo 19.40 P/T 13 vuotta kuula
klo 19.40 P/T 11 vuotta 60 m
klo 20.00 P/T 8 ja 9 vuotta 1000 m
klo 20.10 P/T 10-11 vuotta 1000 m
klo 20.20 P/T 12-13 vuotta 1000 m

Palkintoja jaetaan sitä mukaa kuin lajeja valmistuu. Osallistujamitali ja makeispalkinto kaikille. Lisäksi kolmen joukkoon sijoittuneille mitalit.

Ennakkoilmoittautuminen: p. 050 311 2048

Tied. myös Eero Könönen, p. 050 530 6794

Järj. Pyhäselän Urheilijat ja K-Rauta Naumanen

——————————

 

 ——————-

HEITTOHYPPYPÄIVIEN (9. – 10.9.17) AIKATAULU:

Heittohyppypäivät, AIKATAULU 9. – 10.9.2017 9-13-vuotiailla 4 kierrosta, 15-17-vuotiailla 6 kierrosta, samoin miehillä ja naisilla. Parikilpailun tulos määräytyy kolmen ensimmäisen kierroksen perusteella. Lauantai 9.9.  klo 12.00 M, N, M17, N17, P15 pituus (1, 0, 1, 2, 1) klo 12.00 T9, P9, T11, P11 korkeus (3, 1, 4, 1) klo 12.00 T13, P13, T15 (6, 3, 2) klo 12.50 T9, P9, T11, P11 pituus (4, 4, 6, 2) klo 12.50 M, N, M17, N17, P15 kiekko (0, 4, 2, 2, 3) klo 12.50 T13, P13, T15 korkeus (6, 3, 2) klo 14.00 T9, P9, T11, P11 kiekko (1, 4, 6, 2) klo 14.00 T13, P13, T15 pituus (6, 3, 6) klo 14.00 M17, N17, P15 korkeus (0, 2, 0) Toimitsijat voivat halutessaan jakaa ryhmiä pienempiin osiin   Sunnuntai 10.9. klo 12.00 M17, N17, P15, T15 3-loikka (1+4+1+6) klo 12.00 T13 kuula (7) klo 12.00 P9, T9 keihäs (3+2) klo 12.30 T11, P11 keihäs (6+4) klo 12.50 P15, P13 kuula (3+5) klo 13.10 T15 keihäs (9) klo 13.10 P11, T11 3-loikka (2+7) klo 13.45 P13, T13 3-loikka (4+3) klo 13.55 T11, P11 kuula (6+5) klo 14.00 P15, N17, Naiset keihäs (2+2+2) klo 14.50 N17, M17, Naiset, T15 kuula (3+1+4+5) klo 15.10 Miehet keihäs (10) klo 16.30 T13 keihäs (6)

 http://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=20694

————————————————————–

Pm-moniottelujen (5.8.2017) AIKATAULULINKKI:

http://kilpailukalenteri.fi/?cs=17&nid=20653

—————————————————

Naumasen kisat 22.8.2017

Lajit:

P14: 100m, 1000m, kuula

T14: 100m, 1000m, kuula

P13: 60m, 1000m, kuula

T13: 60m, 1000m, kuula

P12: 60m, 1000m, kuula

T12: 60m, 1000m, kuula

P11: 60m, 1000m, korkeus

T11: 60m, 1000m, korkeus

P10: 60m, 1000m, korkeus

T10: 60m, 1000m, korkeus

P9: 60m1000m, kuula

T9: 60m1000m, kuula

P8: 60 m1000 m, kuula

T8: 60 m1000 m, kuula

P7: 60 m, pituus

T7: 60 mpituus

P6: 60 mpituus

T6: 60 m, pituus

P5: 60 m

T5: 60 m

P4: 60 m

T4: 60 m

 

 

Aikataulu:

klo 17.35           T/P 6 vuotta 60 m

klo 17.35           T/P 11 vuotta korkeus

klo 17.35           T/P 14 vuotta kuula

klo 17.35           T/P 7 vuotta pituus

klo 17.50           T/P 5 vuotta 60 m

klo 18.00           T/P 12-13 vuotta kuula

klo 18.00           T/P 10 vuotta korkeus

klo 18.05           T/P 4 vuotta 60 m

klo 18.20           T/P 7 vuotta 60 m

klo 18.20           T/P 6 vuotta pituus

klo 18.30           T/P 8 vuotta 60 m

klo 18.40           T/P 9 vuotta 60 m

klo 18.35           T/P 8 vuotta kuula

klo 18.45           T/P 10 vuotta 60 m

klo 18.50           T/P 11 vuotta 60 m

klo 18.50           T/P 9 vuotta kuula

klo 18.55           T/P 12 vuotta 60 m

klo 19.00           T/P 13 vuotta 60 m

klo 19.05           T/P 14 vuotta 100 m

klo 19.15           T/P 8-9 vuotta 1000 m

klo 19.25           T/P 10-11 vuotta 1000 m

klo 19.35           T/P 12-14 vuotta 1000 m

PALKINTOJA JAETAAN SITÄ MUKAA KUIN LAJEJA VALMISTUU!

Onnea kaikille kilpailuihin!

K-Rauta Naumanen                                               Pyhäselän Urheilijat

————————————————–

PYHÄSELÄN OMAT KISAT 3.8.2017

 

Klo 17.30, HAMMASLAHDEN URHEILUKENTTÄ

SARJAT JA LAJIT:

P4/T4 (s. 2013) 60 m
P5/T5 (s. 2012) 60 m
P6/T6 (s. 2011) 60 m, pituushyppy
P7/T7 (s. 2010) 60 m, pituushyppy
P8/T8 (s. 2009) 150 m, kuulantyöntö, pituushyppy
P9/T9 (s. 2008) 150 m, kuulantyöntö, pituushyppy
P10/T10 (s. 2007) 150 m, keihäänheitto, pituushyppy
P11/T11 (s. 2006) 150 m, keihäänheitto, pituushyppy
P12/T12 (s. 2005) 200 m, korkeushyppy, keihäänheitto
P13/T13 (s. 2004) 200 m, korkeushyppy, keihäänheitto

ALUSTAVA AIKATAULU:

klo 17.35 T/P 6 vuotta 60 m
klo 17.35 T/P 10 vuotta pituus
klo 17.35 T/P 12 ja 13 vuotta korkeus
klo 17.35 T/P 9 vuotta kuula
klo 17.50 T/P 5 vuotta 60 m
klo 18.05 T/P 10 vuotta keihäs
klo 18.05 T/P 9 vuotta pituus
klo 18.05 T/P 4 vuotta 60 m
klo 18.05 T/P 8 vuotta kuula
klo 18.15 T/P 7 vuotta 60 m
klo 18.35 T/P 11 vuotta keihäs
klo 18.35 T/P 6 vuotta pituus
klo 18.35 T/P 8 vuotta 150 m
klo 18.45 T/P 9 vuotta 150 m
klo 18.55 T/P 10 vuotta 150 m
klo 19.00 T/P 13 vuotta keihäs
klo 19.05 T/P 8 vuotta pituus
klo 19.05 T/P 11 vuotta 150 m
klo 19.15 T/P 12 vuotta 200 m
klo 19.30 T/P 12 vuotta keihäs
klo 19.30 T/P 7 vuotta pituus
klo 19.30 T/P 13 vuotta 200 m

klo 19.55 T/P 11 vuotta pituus

Palkintoja jaetaan sitä mukaa kuin lajeja valmistuu. Aikataulua pyritään nopeuttamaan tai jos osallistujamäärä kasvaa, lajit eivät ehkä pääse alkamaan aivan ajallaan. Kenttälajeissa kolme suoritusta.

————————————————–