Tulospörssi

Hannes Junior Games, pohjoiskarjalaissijoitukset kymmenen parhaan joukossa

Kuopio 15.7.2001

Hannes Junior Games, pohjoiskarjalaissijoitukset kymmenen parhaan joukossa:

P10 60 m:
1) Jaakko Rossi JyvKU 9,08
3) Oskari Pennanen JuuU 9,48

P10 600 m:

LUE LISÄÄ

Kansainväliset Hannes Junior Games -kisat (nuorten eliittikisat sarjassa M/N 19), lauantain tuloksia

Kuopio

Kansainväliset Hannes Junior Games -kisat (nuorten eliittikisat sarjassa M/N 19), lauantain tuloksia:

M17 100 m (+0,1):
1) Mika Purmonen JoKa 11,30
2) Esko Jussinoja JyvKU 11,40

LUE LISÄÄ

Pm-moniottelujen toinen päivä

Kiihtelysvaara 11.7.2001

Pm-moniottelujen toinen päivä, 71 kilpailijaa, tuloksia ja tilastoja:

M19 10-ottelu (110 m aj, kiekko, seiväs, keihäs, 1500 m):
1) Anssi Vänskä LU (17,94 – 29.82 – 350…

LUE LISÄÄ

Pm-moniottelujen 10.7. tuloksia

Kiihtelysvaara 10.7.2001

Pohjois-Karjalan pm-moniottelujen ensimmäisen päivän tuloksia, 160 ottelijaa:

M 10-ottelu 5 lajin jälkeen:
1) Kyösti Vänskä KitU (100 m 12,33, pituus 623, kuula 10.05, korkeus 187, 400 m…

LUE LISÄÄ

Kalevan Kisat Naisten Kuula, Loppukilpailu

Kalevan Kisat 8.7.2001 Naisten Kuula, Loppukilpailu,

1. Anna Rauhala 75 Hankasalmen Hanka 15,31
2. Niina Kelo 80 Järvenpään Palo 14,55
3. Helmi Leppänen 81 Keravan Urheilijat 14,29

LUE LISÄÄ

Onkamon perinteiset keihäskarnevaalit

Tohmajärvi 4.7.2001

Onkamon perinteiset keihäskarnevaalit, 45 kilpailijaa:

M22 (800 g):
1) Ari Kareinen KiihtU 65.80 (A)
2) Ilkka Vänskä LieksU 64.92 (A)

M19 (800):
1) Mikko Löppönen…

LUE LISÄÄ

Pihtipudas Keihäskarnevaalit, 9-15-vuotiaiden sarjat

Pihtipudas Keihäskarnevaalit, 9-15-vuotiaiden sarjat:

T9:
1) Jenni Kangas NurmJy 25.76
2) Heli Liimatta PyU 20.52 (oma ennätys)

P11:
1) Harri Kuoppa-aho ÄhtU 39.49
2) Kai Räsänen…

LUE LISÄÄ

Piirikunnalliset luokittelukisat

Pyhäselkä 28.6.2001 Piirikunnalliset luokittelukisat, 66 urheilijaa:

M22 kuula:
1) Timo Tarvainen PyU 13.04

M22 kiekko:
1) Timo Tarvainen PyU 43.52

N19 kuula:
1) Helena Puhakka PyU 11.27…

LUE LISÄÄ

Kiteen Urheilijoiden luokittelukilpailut

Kiteen Urheilijoiden luokittelukilpailut 27.06.2001

Pallonheitto
T7 1. Laura Makkonen KiU 6.70
P7 1. Mikko Turunen KiU 13.50
2. Antti Makkonen KiU 7.86
3. Antti Neuvonen KiU…

LUE LISÄÄ

Pyhäselkä 21.6. nuorten juhannuskisat

Pyhäselkä 21.6.2001

PyU:n piirikunnalliset juhannuskisat, 71 kilpailijaa:

T15 80 m aj (SM-viestikarsintaa):
1) Taru Karejoki (14) PyU 12,9
2) Hanna Lihavainen (13)PyU 13,5
3) Inka Räsänen PyU…

LUE LISÄÄ