Tulospörssi

Poppi-kisat

Poppi-kisat 15.8.2002

Järjestäjinä Pyhäselän Osuuspankki ja Pyhäselän Urheilijat

Hammaslahden kenttä, +22 (aurinkoista)
323 OSALLISTUJAA (uusi ennätys!!!!)

Tulokset:

P4 60 m:

1) Kimi Honkanen 15,6
2) Roope Niva…

LUE LISÄÄ

Pohjois-Karjalan Vattenfall-seuracupin 2.osakilpailu 8.8.02

Joensuu 8.8.02

Pohjois-Karjalan Vattenfall-seuracupin 2.osakilpailu (alempaan sarjaan kuuluvia merkitty, mitä tiedetty):

T11 150 m (+0,2):
1) Anna-Kaisa Asikainen PyU 22,76
2) Minttu Vuorinen JoKa 23,41
3)…

LUE LISÄÄ

Keihään tuloskoe, Pyhäselkä

Pyhäselkä 13.8.2002

Keihään tuloskoe (kaikki urheilijat PyU:sta):

P14:
1) Joonas Härkönen 40.75

T14:
1) Nina Vartiainen 35.91

P13 (Vattenfall-karsinta):
1) Henrik Kinnunen 43.34
2) Tommi…

LUE LISÄÄ

Pm-huipentuman tulokset 3.8.2002

Sisulisähuipentuma P/T 9-15

3.8.2002 Kiihtelysvaaran urh.kenttä
KiiU, PyU ja ToU
TULOKSET

P10 60 m Alkuerät
1. Antoni Stranden PolU 9,56 Q

LUE LISÄÄ

PyU:n tuloskokeet

Pyhäselkä 6.8.2002

PyU:n tuloskokeet (kaikki heittäjät Pyhäselän Urheilijoista):

Kiekko:

P13: 1) Tommi Puustinen 35.32
P12: 1) Kai Räsänen 46.02 (P-K:n pe ja Suomen kärkitulos), 2) Jarmo Kauhanen…

LUE LISÄÄ

Pm-sisulisähuipentuma P/T 9-15

Kiihtelysvaara 4.8.02

Pm-sisulisähuipentuma P/T 9-15

Järjestäjinä KiiU, PyU ja ToU

P10 150 m Loppukilpailu
1. Joona Tahvanainen KivU 23,73
2. Teemu Tahvanainen IloU 24,26

LUE LISÄÄ

TikkaCom-kisat 2002

TikkaCom-kisat 2002

1.8.2002 Hammaslahti

TULOKSET

T4 60 m
1. Tuuli Nuutinen 15,4
2. Mila Houni 15,7
3. Aino Puustinen 15,8

LUE LISÄÄ

Yleisten sarjojen pm-yleisurheilukisat, 2.kilpailupäivä

Joensuu

Yleisten sarjojen pm-yleisurheilukisat, 2.kilpailupäivä:

M 110 m aj (+1,5):
1) Anssi Turunen KiihtU 16,72 (B)
2) Juhani Ryynänen JuuU 21,29

M 1500 m:

LUE LISÄÄ

Joensuu, pm-yleisurheilukisat

Joensuu

Pohjois-Karjalan yleisten sarjojen pm-yleisurheilukisat, avauspäivä:

M 400 m aj:
1) Juhani Ryynänen JuuU 1.09,58
2) Pekka Kangas JoYr 1.13,43

M korkeus:
1) Anssi…

LUE LISÄÄ

Hannes Junior Games

Kuopio 28.7.02

Hannes Junior Games -kisojen sunnuntain tuloksia; pohjoiskarjalaiset kymmenen joukossa:

M17 100 m aj (-0,7):
1) Aki Salminen KuopSV 14,00
2) Mikko Lindeman JoKa 14,06

M17…

LUE LISÄÄ