Vattenfall-seuracupin Giga-sarjan finaali, Orimattila

Lempäälän kisa voitti ylivoimaisesti Giga-sarjan eli 10 000 – 25 000 asukkaan kunnissa toimivien seurojen sarjan ennen Raision Kuulaa ja Ilmajoen Kisailijoita.

Orimattila, Vattenfall-seuracup Giga-sarja 10.9.2011

Pisteet: 1. Lempäälän Kisa 356 2. Raision Kuula 319,5 3. Ilmajoen Kisailijat 311,5 4. IF Sibbo-Vargarna 292 5. Vammalan seudun Voima 286,5 6. IK Falken 282 7. Orimattilan Jymy 263 8. Naantalin Löyly 260,5 9. Liedon Parma 258,5 10. Kauhajoen Karhu 247,5 11. Janakkalan Jana 239 12. Kankaanpään Seudun Leisku 220,5 13. IF Femman 212,5 14. Lapuan Virkiä 211 15. Raahen Vesa 210 16. IF Drott 209

M17 300 m
Erä 1
1. Kristoffer Olin RaisKu 37,20
2. Simon Wickström IFSibboV 38,00
3. David Rönnqvist IKFalken 38,01
4. Jaakko Varjonen LiedPa 39,29
5. Samu Kiviniitty VammsVoi 39,35
6. Joni Elomaa LempKi 39,72
7. Oskar Forss IFFemman 40,42
8. Jonathan Eklund IFDrott 43,40
Erä 2
1. Lauri Lehtonen KanksLei 39,71
2. Joni Keski-Valkama KauhajKa 40,35
3. Konsta Koskela LapVi 40,53
4. Janne Niemi JanJa 40,58
5. Niko Ranta NaantLöy 42,47
6. Milan Mäkipää OrimJy 43,90
7. Sami Luomaluhta IlmajKi 48,83
8. Matias Törmänen RaahVe 50,04

M17 Pituus
1. Sami Nieminen KanksLei 6,41 -0,6
2. Reino Ranto IlmajKi 6,01 -1,8
3. Alex Lause VammsVoi 5,96 -0,3
4. Toni Wik IKFalken 5,83 -0,3
5. Ilari Hannikainen LempKi 5,80 -0,3
6. Leevi Uusitalo RaisKu 5,77 +0,5
7. Elias Räikkönen JanJa 5,70 -0,6
8. Aleksi Ala-Prinkkilä KauhajKa 5,45 -0,7
9. Oskar Stenvall IFDrott 5,43 -0,3
10. Tero Laakeri LapVi 5,37 +0,2
11. Atte Hiironen LiedPa 5,24 +1,7
12. Miika Virtanen RaahVe 5,05 +0,2
13. Niklas Komi IFSibboV 4,97 +0,6
14. Oscar Högholm IFFemman 4,94 -1,4
15. Ake Forsberg OrimJy 4,59 -0,9
16. Eetu Sola NaantLöy 3,80 -1,2

M17 Kuula
1. Oskar Itänen IFSibboV 14,03
2. Juho Anttoora VammsVoi 12,88
3. Niklas Roos IKFalken 12,49
4. Tuomas Saarimäki IlmajKi 12,35
5. Matias Pahikkala NaantLöy 11,69
6. Reijo Tähtinen KanksLei 11,64
7. Markus Närvänen LempKi 11,30
8. Ville Stylman LiedPa 11,15
9. Lauri Saarinen RaisKu 10,28
10. Jere Vilander OrimJy 10,08
11. Johannes Kontkanen LapVi 9,37

P15 100 m
Erä 1 -0,7
1. Nahashon Njehia IlmajKi 12,1h
2. Aleksi Vihriälä LempKi 12,3h
3. Mauno Papinaho OrimJy 12,5h
4. Henri Nokelainen IFSibboV 12,6h
5. Iivo Virranniemi RaahVe 12,6h
6. Viktor Finnholm IKFalken 12,6h
7. Tuomas Kleemola NaantLöy 13,0h
8. Lassi Liljamo LapVi 14,6h
Erä 2 -0,7
1. Leevi Räikkönen JanJa 11,8h
2. Alexander Kåll IFFemman 12,5h
3. Miko Punto RaisKu 12,6h
4. Roope Arikka LiedPa 12,6h
5. Mauro Severino IFDrott 13,0h
6. Joona Koivisto KauhajKa 14,4h
7. Aleksi Inkinen VammsVoi 16,1h
8. Akseli Karvanen KanksLei 16,2h

P15 2000 m
1. Antero Luotonen NaantLöy 6.25,46
2. Jesper Bengs IFFemman 6.28,99
3. Lauri Koskensalo LempKi 6.39,88
4. Samuli Raikunen LiedPa 6.41,30
5. Jesper Jussila IFSibboV 6.43,91
6. William Sundqvist IKFalken 7.01,30
7. Joni Vilander OrimJy 7.05,06
8. Iikka Hirvilammi LapVi 7.18,91
9. Niko Rastas RaisKu 7.19,24
10. Aku Hietaharju IlmajKi 8.05,63
11. Teemu Sillanpää JanJa 8.08,86
12. Juho Tuominen KanksLei 8.37,15
13. Julius Kivipelto KauhajKa 8.39,17

P15 Korkeus
1. Riku Sillanpää JanJa 182
2. Marc Sundén IFSibboV 170
3. Oskari Hirvonen OrimJy 166
4. Miro Rastas RaisKu 166
5. Aleksi Haapala IlmajKi 162
6. Rasmus Pakkala KauhajKa 158
6. Jonni Pyysalo KanksLei 158
8. Tapio Tyynelä VammsVoi 158
8. Matias Mustonen LempKi 158
10. Vesa Kleemola NaantLöy 145
11. Fredrik Forsell IKFalken 140
12. Tuomas Honka LiedPa 140
13. Tino Luoma LapVi 135
Juho-Eemil Mikkonen RaahVe NH

P15 Kuula
1. Olli Jaakonsaari JanJa 12,92
2. Matias Hannuksela IlmajKi 12,62
3. Sauli Selkälä RaahVe 11,95
4. Hans-Eerik Kallio VammsVoi 11,72
5. Valtteri Kalliokulju LiedPa 10,73
6. Jonas Solvin IKFalken 10,59
7. Eljas Aalto IFSibboV 10,58
8. Atte Sikkinen LempKi 10,40
9. Mikko Suominen RaisKu 10,36
10. Miika Säteri NaantLöy 9,56
11. Martin Mäkipää OrimJy 9,47
12. Kasperi Koskela LapVi 9,27
13. Jimmy Sandvik IFDrott 8,79
14. Richard Aspling IFFemman 8,00
Valtteri Mattila KanksLei DNS

P13 1000 m
1. Markus Teijula NaantLöy 3.03,17
2. Christian Vänttinen RaisKu 3.07,03
3. Hugo Åström IKFalken 3.10,23
4. Valtteri Mäenpää LempKi 3.14,20
5. Ville Vornanen IFDrott 3.20,59
6. Elias Karvanen KanksLei 3.28,63
7. Eero Linna JanJa 3.31,86
8. Robert Heikkilä LiedPa 3.32,87
9. Juho Hannuksela IlmajKi 3.36,06
10. Arttu Tolonen OrimJy 3.37,47
11. Juho Pitkäranta KauhajKa 3.38,57
12. Kasperi Kestilä RaahVe 3.48,40
13. Julle Virtanen VammsVoi 3.49,40
14. Kalle Vaahtoniemi LapVi 3.49,48

P13 60 m aj
Erä 1 +0,9
1. Elias Ylöstalo IFSibboV 9,4h
2. Jonathan Iso-Tuisku IlmajKi 9,9h
3. Nicolas Peltoniemi IFDrott 10,4h
4. Santeri Kuusiniemi LempKi 10,6h
5. Joona Kivipelto KauhajKa 10,9h
6. Jesse Kaukola LapVi 11,1h
7. Niklas Sundström IFFemman 12,4h
Erä 2 +0,4
1. Tuomas Lehtonen LiedPa 9,7h
2. Eelis Hirvinen KanksLei 10,0h
3. Santeri Puhakka NaantLöy 10,7h
4. Valtteri Oinonen VammsVoi 11,0h
5. Matias Vainio RaisKu 11,2h
6. Iikka Alingué JanJa 11,8h
7. Lassi Lintupää OrimJy 11,8h
8. Rasmus Envall IKFalken 12,8h

P13 Seiväs
1. Valtteri Välläri JanJa 250
2. Hannes Borgmästars IKFalken 240
3. Samuli Virtanen NaantLöy 230
4. Oskar Skoglund IFFemman 230
5. Anton Kunnas IFSibboV 220
6. Juuso Petäjäsuo LempKi 200
6. Antti Suominen RaisKu 200
8. Pyry Santahuhta KanksLei 190
9. Jaakko Isomäki KauhajKa 190
10. Sakari Koskela IlmajKi 170
11. Kaappo Talvitie LapVi 150

P13 Moukari
1. Veikka Koskinen KauhajKa 37,61
2. Tobias Östman IKFalken 29,30
3. Valtteri Sippala RaahVe 27,06
4. Santeri Hurula RaisKu 26,68
5. Sami Reunanen VammsVoi 23,68
6. Antti Ahonen IlmajKi 23,21
7. Otto Suikki LiedPa 23,05
8. Jere Hyvärinen LapVi 22,59
9. Henrik Närvänen LempKi 22,54
10. Obinna Nzeh IFDrott 22,39
11. Tapio Papinaho OrimJy 22,27
12. Pyry Nikkanen NaantLöy 19,54
13. Tony Karhinen IFSibboV 18,18
14. Tuomas Dahl KanksLei 13,03
15. Jere Niemi JanJa 11,05
Robin Karlsson IFFemman NM

P11 60 m
Erä 1 -0,6
1. Jukka Haapala IlmajKi 8,8h
2. Patrik Närhi OrimJy 8,9h
3. Mikael Rautakoski NaantLöy 9,2h
4. Casper Söderström IKFalken 9,2h
5. William Glasberg IFFemman 9,3h
6. Mikko Ylinen VammsVoi 9,6h
7. Severi Rautio RaisKu 9,7h
8. Adrian Björkgren IFDrott 10,5h
Erä 2 -1,4
1. Elliot Ahlberg IFSibboV 8,9h
2. Tuomo Palomäki KauhajKa 9,0h
3. Eero Hirvinen KanksLei 9,1h
4. Veikka Nieminen LempKi 9,3h
5. Topias Liljamo LapVi 9,4h
6. Arttu Ypyä RaahVe 9,6h
7. Jukka Jaakonsaari JanJa 9,8h
8. Carlos Gregorio LiedPa 10,4h

P11 1000 m
1. Joonatan Junkkala VammsVoi 3.18,99
2. Antti Vornanen IFDrott 3.19,59
3. Alexander Rönnskär IKFalken 3.22,16
4. Aleksi Kivelä LempKi 3.24,43
5. Daniel Kotinurmi OrimJy 3.26,83
6. Pyry Lindström LiedPa 3.30,43
7. Tobias Holmberg IFFemman 3.31,63
8. Eemeli Moilanen IlmajKi 3.35,65
9. Aleksi Joensuu KanksLei 3.35,99
10. Johannes Virtanen NaantLöy 3.36,13
11. Elias Erkkilä RaahVe 3.44,16
12. Juho-Oskari Junttila RaisKu 3.46,80
13. Roope Haapala LapVi 3.50,32
14. Casper Höglund IFSibboV 4.42,57
Eelis Alinque JanJa DNS

P11 Pituus
1. Kalle Stylman LiedPa 4,93
2. Daniel Tavisalo IlmajKi 4,57
3. Tony Nygård IKFalken 4,08
4. Lassi Haavisto KanksLei 4,06
5. Arttu Heilala RaahVe 4,02
6. Aki Kemppi OrimJy 4,01
7. Pauli Raitanen NaantLöy 4,00
8. Hermanni Suutala LapVi 3,92
9. Emil Nygård IFFemman 3,89
10. Aapo Karvinen VammsVoi 3,82
11. Santeri Hirvikoski LempKi 3,80
12. Eetu Saarnio RaisKu 3,55
13. Iikka Auvinen JanJa 3,25
14. Alexander Björkgren IFDrott 3,21
15. Henrik Lehtimäki IFSibboV 3,14

P11 Keihäs
1. Juho Vilander OrimJy 34,28
2. Markus Alajoki VammsVoi 33,26
3. Teemu Narvi KanksLei 33,24
4. Julius Vainio RaisKu 28,78
5. Joonas Virtanen LempKi 27,00
6. Niklas Franzen IFSibboV 26,90
7. Tuukka Koski NaantLöy 26,36
8. Eetu Venesoja LapVi 26,15
9. Ossi Hietaharju IlmajKi 25,94
10. Joel Streng IFDrott 24,35
11. Jesse Mattila KauhajKa 24,13
12. Onni Jaatinen IFFemman 23,43
13. Niko Polus RaahVe 22,50
14. Tuomas Välläri JanJa 20,86
15. Justus Alimattila LiedPa 20,11
16. Adam Wikman IKFalken 19,69

N17 300 m
Erä 1
1. Johanna Matintalo LiedPa 41,26
2. Sonja Kenkkilä IlmajKi 42,24
3. Ellen Moisio IFDrott 43,02
4. Jenny Malmi RaisKu 43,24
5. Matilda Wikström IFSibboV 44,25
6. Emma Gleisner LempKi 45,29
7. Emma Fingerroos RaahVe 46,01
8. Peppi Salonen NaantLöy 46,26
Erä 2
1. Mette Paavolainen IKFalken 42,21
2. Jasmiina Hirvonen OrimJy 45,05
3. Jenna Rahkola KauhajKa 46,46
4. Essi Koskela LapVi 46,50
5. Michelle Renlund IFFemman 48,54
6. Noora Hyvärinen VammsVoi 48,77
7. Nina Rättyä JanJa 49,05
8. Emilia Tuomiluoma KanksLei 55,33

N17 Pituus
1. Anni Vakkuri LiedPa 4,95 -1,1
2. Saija Ojala KauhajKa 4,85 -0,4
3. Lotta Haapala LapVi 4,75 -0,5
4. Sanni Pekonen RaisKu 4,68 -0,2
5. Emma Ahlberg IFSibboV 4,59 -1,7
6. Jonna Tikkanen LempKi 4,58 -0,7
7. Kaisa Haunia VammsVoi 4,49 +0,5
8. Johanna Uppgård IFFemman 4,43 -0,6
9. Mikaela Haglund IFDrott 4,40 -1,3
10. Elina Latva-Ranto IlmajKi 4,38 +0,2
11. Maja Muukkonen IKFalken 4,37 -1,7
12. Ronja Kivistö NaantLöy 4,22 -0,2
13. Elisabet Vaurasalo JanJa 4,04 -0,3
14. Mari Lohikainen OrimJy 3,78 -0,1
15. Nea Heilala RaahVe 3,63 -0,4
16. Linda Heikkilä KanksLei 3,50 -0,2

N17 Kuula
1. Anni Kohtala KauhajKa 12,93
2. Emelie Österman IFSibboV 11,60
3. Jessica Hinkka IKFalken 11,12
4. Emilia Lehtola JanJa 11,08
5. Emma Rintamäki IFFemman 10,10
6. Janita Keränen LapVi 9,99
7. Ella Haunia VammsVoi 9,86
8. Anniina Salovaara IlmajKi 9,70
9. Oona Janatuinen LempKi 9,53
10. Reetta Lehtonen KanksLei 9,33
11. Sonja Saarnio RaisKu 9,13
12. Alisa Kuusisto LiedPa 8,87
13. Mona Säteri NaantLöy 8,13
14. Irga Paulin RaahVe 7,40
15. Petra Ruponen OrimJy 7,26
16. Filippa Sundell IFDrott 6,59

T15 100 m
Erä 1 -0,1
1. Fanny Forss IFFemman 12,8h
2. Jenna Maltolahti RaisKu 13,3h
3. Katri Helttula VammsVoi 13,6h
4. Natalija Nylund IFDrott 13,9h
5. Veera Salminen OrimJy 14,3h
6. Niina-Maria Lampinen KanksLei 14,3h
7. Julia Sillanpää JanJa 14,4h
8. Sanni Haapala IlmajKi 14,7h
Erä 2 -0,5
1. Jessica Hänninen LempKi 13,1h
2. Eeva Paavilainen LiedPa 13,2h
3. Kati Pouttu LapVi 13,4h
4. Stella Westerlund IFSibboV 13,6h
5. Emmi Sammalmaa NaantLöy 13,8h
6. Veronika Mikheeva RaahVe 13,9h
7. Linnea Rönnqvist IKFalken 14,5h
8. Saga Granlund KauhajKa 15,7h

T15 2000 m
1. Silja Meronen OrimJy 6.55,75
2. Julia Korpela RaahVe 7.02,54
3. Laura Lehtikuusi LempKi 7.04,57
4. Laura Talvitie IlmajKi 7.34,68
5. Aino Tapio IFSibboV 7.37,40
6. Ina Djupsund IKFalken 7.40,40
7. Jennifer Klemets IFFemman 7.40,55
8. Hanna Westerlund IFDrott 7.41,00
9. Immi Craycroft KauhajKa 8.12,77
10. Janette Eranto NaantLöy 8.19,11
11. Nea Laitervo RaisKu 8.19,25
12. Karoliina Kivimäki LapVi 8.45,40
13. Aino-Lotta Kotiranta LiedPa 8.50,43
14. Nadja Mikkola VammsVoi 8.59,43
Jonna Lehtiniemi KanksLei DNS

T15 Korkeus
1. Sara Papunen JanJa 160
2. Ella Junnila VammsVoi 160
3. Katri Mikkonen RaahVe 156
4. Petra Pohjalainen KauhajKa 152
5. Tanja Lähdekorpi LempKi 148
6. Annukka Rauha IFSibboV 144
7. Mia Österback IFDrott 144
8. Jasmine Eranto NaantLöy 144
9. Jutta Latvala LapVi 140
10. Linda Julin RaisKu 140
11. Jonna Mäkitalo IKFalken 140
12. Stina Seitsonen LiedPa 135
12. Petra Hakoniemi IlmajKi 135
14. Terhi Ruponen OrimJy 130
15. Linn Ljungars IFFemman 125
16. Jenna Huhtanen KanksLei 120

T15 Kuula
1. Suvi Koskinen KauhajKa 12,86
2. Sonja Jokiranta RaisKu 12,18
3. Netta-Nana Mäkkylä KanksLei 11,72
4. Liisa Laikko VammsVoi 10,57
5. Maria Laitila LempKi 10,47
6. Jenny Wiklund IFFemman 10,18
7. Henni Backman OrimJy 9,55
8. Alexandra Nyrhilä LapVi 9,45
9. Hilma Koskinen JanJa 9,27
10. Veera Leino LiedPa 9,10
11. Noora Talvitie IlmajKi 8,86
12. Nea Hirsikorpi RaahVe 8,30
13. Catharina Höglund IFSibboV 8,14
14. Sofia Roos IKFalken 7,99
15. Emilia Söderholm NaantLöy 6,69
16. Julia Wik IFDrott 5,51

T13 1000 m
1. Eevi Siniketo IlmajKi 3.15,65
2. Noora Leppimaa LempKi 3.16,54
3. Jenna Jalonen VammsVoi 3.24,22
4. Janika Ahola RaahVe 3.26,64
5. Fanny Kaitfors IFDrott 3.30,58
6. Mimmi Salonen NaantLöy 3.31,28
7. Roosa Rausio RaisKu 3.31,78
8. Ella Hyvärinen OrimJy 3.32,76
9. Anniina Kivimäki LapVi 3.34,35
10. Emilia Franzen IFSibboV 3.35,01
11. Mirva Santaharju KauhajKa 3.36,60
12. Melinda Mustonen LiedPa 3.41,15
13. Eveliina Karlsson IKFalken 3.50,33
14. Mathilda Kvist IFFemman 3.51,93
15. Maj Virko KanksLei 3.55,46
16. Nelli Kostekivi JanJa 4.18,53

T13 60 m aj
Erä 1 +0,3
1. Venla Määttä NaantLöy 9,8h
2. Suvi Leinola RaahVe 10,5h
3. Sandra Wiklund IFFemman 11,6h
4. Niini Juonala OrimJy 11,7h
5. Jenni Talvitie IlmajKi 12,0h
6. Angelica Bodbacka IKFalken 12,3h
7. Julia Saarinen JanJa 12,4h
8. Niina Mäkelä LiedPa 13,6h
Erä 2 NWND
1. Eerika Reunanen LempKi 9,9h
2. Jonna Merisaari RaisKu 10,5h
3. Emilia Inna VammsVoi 11,4h
4. Kreetta Craycroft KauhajKa 11,7h
5. Minja Sundén IFSibboV 11,7h
6. Bianca Sundell IFDrott 12,2h
7. Heli Tuominen KanksLei 12,2h
8. Nella Tuuri LapVi 12,7h

T13 Seiväs
1. Hanna Keskinen LempKi 220
2. Jenna Ylitalo IKFalken 220
3. Heini Lipponen KanksLei 210
4. Johanna Forss IFFemman 210
4. Jenna Ruokolainen OrimJy 210
6. Jenna Ketola KauhajKa 200
7. Karin Eriksen IFSibboV 190
8. Nora Lahtinen NaantLöy 180
9. Anu Puisti JanJa 170
9. Jonna Peritalo LapVi 170
9. Sofia Olin RaisKu 170
12. Linnea Nyman IFDrott 120
Veera Möttönen RaahVe NH

T13 Moukari
1. Anna Westerlund IFSibboV 30,80
2. Jennie Nylund IKFalken 29,26
3. Janina Ylinen KauhajKa 28,72
4. Eveliina Salminen LiedPa 27,87
5. Iida Jokelainen IlmajKi 27,22
6. Jonna Jaakkola KanksLei 26,78
7. Sara Viinikka IFDrott 23,39
8. Olga Partanen OrimJy 22,59
9. Sonja Koivu LempKi 21,65
10. Fanni Anttoora VammsVoi 21,34
11. Kanokwan Nieminen JanJa 20,58
11. Elise Ruusunen RaisKu 20,58
13. Malviina Kortessalo RaahVe 20,46
14. Sofia Hupponen NaantLöy 18,22
15. Heli Killinen LapVi 16,79
16. Evita Lindahl IFFemman 15,96

T11 60 m
Erä 1 -1,0
1. Milja Heikura RaisKu 9,0h
2. Jenna Pohjonen JanJa 9,0h
3. Anni Grekula RaahVe 9,1h
4. Ella Luoma LapVi 9,2h
5. Ellen Forsman IKFalken 9,3h
6. Josefin Korpela IFFemman 9,3h
7. Linda Kankaanpää KauhajKa 9,9h
8. Sirke Seitsonen LiedPa 10,2h
Erä 2 -0,3
1. Maisa Laakso IFDrott 8,8h
2. Kaisa Linnikko VammsVoi 8,8h
3. Johanna Ranta LempKi 9,4h
4. Elin Mickos IFSibboV 9,6h
5. Jenny Hansen NaantLöy 9,8h
5. Ruusu Juonala OrimJy 9,8h
7. Heta Latva-Ranto IlmajKi 9,9h
8. Janita Vähäkoski KanksLei 10,7h

T11 1000 m
1. Nelly Lehtilä LiedPa 3.19,51
2. Venla Ranta LempKi 3.25,76
3. Karoliina Iso-Ropo VammsVoi 3.31,78
4. Sanni Kuusinen JanJa 3.35,23
5. Erika Westerlund IFDrott 3.39,80
6. Salla Myllymäki KanksLei 3.46,37
7. Maija Kuisma OrimJy 3.46,63
8. Suvi Uschanow RaisKu 3.49,01
9. Mette Mykkänen NaantLöy 3.51,41
10. Emilia Björk IKFalken 3.51,46
11. Elle Haapoja LapVi 3.53,17
12. Neariina Peltoniemi RaahVe 4.01,37
13. Madeleine Glasberg IFFemman 4.04,51
14. Essi Hannuksela IlmajKi 4.06,21
15. Sofi Koivisto KauhajKa 4.25,60
Yvonne Jussila IFSibboV DNS

T11 Pituus
1. Janita Leppäranta KauhajKa 4,43
2. Sanni Säntti IlmajKi 4,20
3. Elina Mikkonen RaahVe 4,09
4. Sofia Tuononen RaisKu 4,06
5. Erika Ahvenharju JanJa 4,03
6. Venla Laine OrimJy 3,93
7. Pinja-Liisa Peuramäki VammsVoi 3,90
8. Nea Karppinen LempKi 3,83
8. Siri Savolainen NaantLöy 3,83
10. Salla Lindgren LiedPa 3,78
11. Jessica Laxen IFSibboV 3,77
12. Veera Niemelä LapVi 3,68
13. Aava Jaatinen IFFemman 3,67
14. Annika Hohkuri KanksLei 3,56
15. Jasmine Kongari IKFalken 3,52
16. Cornelia Sundell IFDrott 3,37

T11 Keihäs
1. Josefina Karjanlahti IlmajKi 25,70
2. Pinja Hirsikorpi RaahVe 25,48
3. Senni Forsberg OrimJy 21,03
4. Mirette Riikonen RaisKu 20,88
5. Veera Paloniemi LempKi 19,35
6. Sarika Rainio VammsVoi 19,14
7. Sanni Junninen NaantLöy 18,46
8. Emelie Sandvik IFDrott 17,25
9. Sanni Kuparinen JanJa 16,56
10. Linn Sund IFFemman 15,94
11. Laura Lahdensuo LapVi 15,63
12. Charlotte Sassila IKFalken 14,27
13. Mari Tuominen KanksLei 13,78
14. Jonna Katajarinne IFSibboV 12,98
15. Eveliina Turunen KauhajKa 11,66
16. Henna Saarinen LiedPa 9,65

Sukkulaviesti 16 x 60 m
Erä 1
1. Liedon Parma 14 2.20,52
Kalle Stylman
Heta Uski
Carlos Gregorio
Nelly Lehtilä
Otto Suikki
Melinda Mustonen
Tuomas Lehtonen
Eveliina Salminen
Valtteri Kalliokulju
Eeva Paavilainen
Roope Arikka
Stina Seitsonen
Atte Hiironen
Johanna Matintalo
Ville Stylman
Anni Vakkuri
2. Janakkalan Jana 2 2.20,64
Jukka Jaakonsaari
Erika Ahvenharju
Eelis Alinque
Jenna Pohjonen
Valtteri Välläri
Kanokwan Nieminen
Iikka Alingué
Julia Saarinen
Leevi Räikkönen
Sara Papunen
Riku Sillanpää
Julia Sillanpää
Janne Niemi
Nina Rättyä
Elias Räikkönen
Emilia Lehtola
3. Kauhajoen Karhu 15 2.20,78
Tuomo Palomäki
Linda Kankaanpää
Jesse Mattila
Janita Leppäranta
Joona Kivipelto
Mirva Santaharju
Juho Pitkäranta
Kreetta Craycroft
Rasmus Pakkala
Petra Pohjalainen
Joona Koivisto
Saga Granlund
Joni Keski-Valkama
Saija Ojala
Aleksi Ala-Prinkkilä
Jenna Rahkola
4. IF Drott 6 2.21,35
Antti Vornanen
Maisa Laakso
Joel Streng
Erika Westerlund
Nicolas Peltoniemi
Fanny Kaitfors
Obinna Nzeh
Sara Viinikka
Jimmy Sandvik
Mia Österback
Mauro Severino
Natalija Nylund
Jonathan Eklund
Mikaela Haglund
Oskar Stenvall
Ellen Moisio
5. IF Femman 11 2.22,60
William Glasberg
Josefin Korpela
Emil Nygård
Linn Sund
Niklas Sundström
Sandra Wiklund
Oskar Skoglund
Johanna Forss
Jesper Bengs
Jenny Wiklund
Alexander Kåll
Fanny Forss
Oscar Högholm
Johanna Uppgård
Oskar Forss
Michelle Renlund
6. Lapuan Virkiä 7 2.24,00
Topias Liljamo
Emilia Kokko
Hermanni Suutala
Ella Luoma
Kaappo Talvitie
Jonna Peritalo
Jesse Kaukola
Heli Killinen
Kasperi Koskela
Kati Pouttu
Lassi Liljamo
Jutta Latvala
Tero Laakeri
Essi Koskela
Konsta Koskela
Lotta Haapala
7. Raahen Vesa 12 2.25,11
Toni Mathlin
Anni Grekula
Arttu Ypyä
Elina Mikkonen
Kasperi Kestilä
Suvi Leinola
Valtteri Sippala
Janika Ahola
Sauli Selkälä
Veronika Mikheeva
Iivo Virranniemi
Katri Mikkonen
Miika Virtanen
Emma Fingerroos
Matias Törmänen
Wilma Isokääntä
8. Kankaanpään Seudun Leisku 16 2.26,20
Lassi Haavisto
Annika Hohkuri
Teemu Narvi
Mari Tuominen
Pyry Santahuhta
Maj Virko
Eelis Hirvinen
Heli Tuominen
Juho Tuominen
Niina-Maria Lampinen
Akseli Karvanen
Jenna Huhtanen
Reijo Tähtinen
Emilia Tuomiluoma
Sami Nieminen
Reetta Lehtonen

Erä 2
1. Lempäälän Kisa 5 2.15,00
Veikka Nieminen
Fiia Yli-Mannila
Matias Pärkkä
Martta Touru
Santeri Kuusiniemi
Sonja Koivu
Juuso Petäjäsuo
Eerika Reunanen
Jori Lundan
Tanja Lähdekorpi
Aleksi Vihriälä
Jessica Hänninen
Ilari Hannikainen
Jonna Tikkanen
Joni Elomaa
Emma Gleisner
2. Raision Kuula 9 2.18,44
Ville Aronkytö
Milja Heikura
Severi Rautio
Ilona Tättilä
Santeri Hurula
Elise Ruusunen
Christian Vänttinen
Jonna Merisaari
Mikko Suominen
Noora Paavola
Miko Punto
Jenna Maltolahti
Matias Luoma
Sanni Pekonen
Kristoffer Olin
Jenny Malmi
3. Ilmajoen Kisailijat 1 2.18,90
Jukka Haapala
Sanni Säntti
Daniel Tavisalo
Heta Latva-Ranto
Jonathan Iso-Tuisku
Jenni Talvitie
Juho Hannuksela
Pauliina Salovaara
Michal Podlesny
Petra Hakoniemi
Matias Hannuksela
Sanni Haapala
Reino Ranto
Elina Latva-Ranto
Tuomas Saarimäki
Sonja Kenkkilä
4. IF Sibbo-Vargarna 3 2.20,03
Elin Mickos
Elliot Ahlberg
Jessica Laxen
Niklas Franzen
Andrea Österman
Lasse Koskinen
Minja Sundén
Elias Ylöstalo
Stella Westerlund
Henri Nokelainen
Annukka Rauha
Joona Luotonen
Emelie Österman
Niklas Komi
Matilda Wikström
Simon Wickström
5. Naantalin Löyly 8 2.21,56
Mikael Rautakoski
Mette Mykkänen
Tuukka Koski
Jenny Hansen
Santeri Puhakka
Mimmi Salonen
Markus Teijula
Venla Määttä
Tuomas Kleemola
Emmi Sammalmaa
Niko Ranta
Jasmine Eranto
Vesa Kleemola
Ronja Kivistö
Matias Pahikkala
Mona Säteri
6. Vammalan seudun Voima 13 2.22,90
Mikko Ylinen
Kaisa Linnikko
Joonatan Junkkala
Anna Kiri
Valtteri Oinonen
Janina Keronen
Sami Reunanen
Saara Hyvärinen
Hans-Eerik Kallio
Liisa Laikko
Tapio Tyynelä
Katri Helttula
Alex Lause
Kaisa Haunia
Samu Kiviniitty
Noora Hyvärinen
7. Orimattilan Jymy 4 2.24,21
Venla Laine
Aki Kemppi
Senni Forsberg
Patrik Närhi
Jenna Ruokolainen
Lassi Lintupää
Niini Juonala
Arttu Tolonen
Veera Salminen
Mauno Papinaho
Silja Meronen
Oskari Hirvonen
Petra Ruponen
Martin Mäkipää
Jasmiina Hirvonen
Ake Forsberg
8. IK Falken 10 2.29,00
Casper Söderström
Ellen Forsman
Tony Nygård
Pernilla Häggblom
Rasmus Envall
Jenna Ylitalo
Emil Salin
Angelica Bodbacka
Fredrik Forsell
Linnea Rönnqvist
Viktor Finnholm
Ina Djupsund
David Rönnqvist
Mette Paavolainen
Alex Kallträsk
Emilia Borgmästars