14-15-vuotiaiden SM-kisat, 2. kilpailupäivä

Alexei Kärkkäinen nappasi hopeaa tuloksella 183, korkeuspojat Alexei Kärkkäinen – Ville Sorsa joukkuepronssia sekä keihäspojat Patrik Torn – Jere Sivonen samoin joukkuepronssia lauantaina jatkuneissa 14-15-vuotiaiden SM-kisoissa Varkaudessa. Moukaritytöt Krista Varis – Julia Valo olivat joukkuenelosina ja keihäspojat Elmeri Lehikoinen – Juha Räsänen joukkuekuutosina.

Janita Tukiainen juoksi 800 metrin ennätyksensä.

Ks. myös JUTTUPÖRSSI

Varkaus, 15- ja 14-v. SM-kilpailut 13.8.2011

P15 100 m -0,2
1. Teemu Veteläsuo LappVei 11,38
2. Jimi Råman HKV 11,44
3. Benjamin Fridlund IFNykn 11,52
4. Benjamin Backman IFFemman 11,68
5. Julian Rauhaniemi TuUL 11,72
6. Jaakko Lähteenmäki MerikI 11,73
7. Viljami Parpala VetU 12,10
8. Samuel Rajala IFSibboV 12,25
Alkuerät
Erä 1 -1,6
1. Jimi Råman HKV 11,66
2. Benjamin Backman IFFemman 11,78
3. Benjamin Fridlund IFNykn 11,89
4. Viljami Parpala VetU 12,16
5. Mikael Halkola SeinäjsU 12,34
6. Erno Pikkarainen EspTa 12,44
Erä 2 -1,3
1. Teemu Veteläsuo LappVei 11,53
2. Jaakko Lähteenmäki MerikI 11,68
3. Julian Rauhaniemi TuUL 11,84
4. Samuel Rajala IFSibboV 12,19
5. Anders Svels IFVom 12,47
6. Viktor Finnholm IKFalken 12,51
7. Joona Klemi LappUM 12,59

P15 800 m
Erä 1
1. Jere Vilenius KeskiUYU 2.12,29
2. Matti Teräväinen HKV 2.12,53
3. Sami Hänninen KuopSV 2.13,43
4. Pauli Suomu JyväskKU 2.13,97
5. Eelis Komulainen VehkVei 2.14,22
6. Joonas Kannosto KanksLei 2.14,87
7. Patric Rajala VasaIS 2.15,32
8. Valtteri Sarasmaa EspTa 2.16,13
Erä 2
1. Jon Forss TampU 2.08,95
2. Topias Ahola MikkKV 2.09,19
3. Henri Mäkilä TurWei 2.10,60
4. Samu Mikkonen KuopSV 2.10,74
5. Kristoffer Pesola LarsmoIF 2.11,70
6. Pauli Moilanen LapLu 2.12,10
7. Ilja Leino TampU 2.12,13
8. Lauri Koskensalo LempKi 2.14,89
Erä 3
1. Joonatan Syrjänen HKV 2.01,66
2. Jani Backman BorgåAk 2.03,37
3. Joonas Ahola MikkKV 2.04,95
4. Eemeli Välimäki NoormNo 2.06,26
5. Sakari Ylönen OulPy 2.06,76
6. Jesper Bengs IFFemman 2.08,55
7. Tuomas Mäntyniemi HKV 2.08,79
8. Santeri Hyvärinen PudasjU 2.23,26

P15 100 m aj +0,3
1. Joel Lapinlampi TuUL 13,18
2. Ville Lehtinen TampPy 14,01
3. Markus Palmroth TampPy 14,22
4. Ville Aarnivala NokU 14,40
5. Olli Herkman KangU 14,41
6. Joel Kelly JyväskKU 14,43
7. Antti Koskinen JoensKa 14,54
Victor Fagerholm BorgåAk DQ
Alkuerät
Erä 1 +0,2
1. Victor Fagerholm BorgåAk 14,37
2. Markus Palmroth TampPy 14,39
3. Marcel Erkko HKV 14,57
4. Simon Holmberg VasaIS 14,61
5. Ilari Laine TampPy 14,82
Oskar Niva EspTa DQ
Erä 2 -0,6
1. Ville Lehtinen TampPy 14,21
2. Joel Kelly JyväskKU 14,37
3. Ville Aarnivala NokU 14,45
4. Tuomas Korpijaakko HKV 14,78
5. Niko Rastas RaisKu 15,00
Jere Posti OulPy DNF
Erä 3 -0,9
1. Joel Lapinlampi TuUL 13,66
2. Antti Koskinen JoensKa 14,49
3. Olli Herkman KangU 14,54
4. Mikko Marttila KokkVei 14,92
5. Elias Saarinen TampPy 14,94
6. Sami Hänninen KuopSV 17,06

P15 Korkeus
1. Petteri Heinonen KangU 185
162 168 171 174 177 179 181 183 185 187
O O O O XXO O XXO XXO XXO XXX
2. Alexei Kärkkäinen PyhäsU 183
181 183 185
O XO XXX
3. Olli Nurminen EspTa 181
171 177 181 183
O O O XXX
4. Riku Sillanpää JanJa 181
171 177 181 183
O XO O XXX
5. Janne Hanski KarhU 181
165 171 174 177 181 183
XO O O O XO XXX
6. Valtteri Virtanen LempKi 177
165 168 171 174 177 181
O O O O XXO XXX
7. Riku Alaiso AlatPi 171
158 162 165 168 171 174
O O O XO O XXX
8. Leevi Räikkönen JanJa 171
168 171 174
O XO XXX
9. Kristoffer Pesola LarsmoIF 171
162 165 168 171 174
O XO XO XXO XXX
10. Teemu Uusiperhe PiikkKe 165
145 150 154 158 162 165 168
O O O XXO XO O XXX
11. Jori Lundan LempKi 165
154 158 162 165 168
XO O O XO XXX
12. Oskari Hirvonen OrimJy 162
154 158 162 165
O O O XXX
13. Simo Härmä KestKV 162
158 162 165
XO O XXX
14. Aleksi Klemola ToholU 162
154 158 162 165
O O XO XXX
15. Henri Kangasniemi IkaalU 162
150 154 158 162 165
O O XO XO XXX
16. Atte Harju VirtU 162
150 154 158 162 165
O O O XXO XXX
17. Lauri Suomela VaasVa 158
150 154 158 162 165
O O O XX X
18. Juuso Kalliomäki SjundeåIF 150
150 154
O XXX
19. Ville Sorsa PyhäsU 150
140 145 150 154
O O XO XXX
20. Teemu Sillanpää JanJa 150
140 145 150 154
O O XXO XXX
21. Janne Töykkälä PiikkKe 140
140 145
XO XXX
Joukkuekilpailu
1. Janakkalan Jana 352
Riku Sillanpää 181 4
Leevi Räikkönen 171 8
2. Lempäälän Kisa 342
Valtteri Virtanen 177 6
Jori Lundan 165 11
3. Pyhäselän Urheilijat 333
Alexei Kärkkäinen 183 2
Ville Sorsa 150 19
4. Piikkiön Kehitys 305
Teemu Uusiperhe 165 10
Janne Töykkälä 140 21

P15 Kuula
1. Matti Kahilainen PihtipTui 18,27
18,17 18,27 18,08 X 17,61 X
2. Juuso Lahdenranta PorinYU 15,87
15,50 14,99 15,71 15,46 15,87 15,56
3. Jori Kosonen KerimU 14,38
12,61 13,23 12,44 13,30 14,38 14,13
4. Markus Saarinen NakkVire 14,17
14,17 X X X X X
5. Janne Voutilainen PunkahU 14,06
X 13,12 13,50 X 14,06 13,30
6. Oskari Perälampi EspTa 13,54
13,54 13,44 13,49 13,02 13,46 13,25
7. Tuukka Heinonen HKV 13,32
X X 13,32 X X X
8. Joona Neuvonen PiikkKe 13,00
11,38 13,00 12,30 11,58 12,13 12,55
9. Aapo Laine KristU 12,96
12,96 12,94 12,52
10. Matias Uutela MiehVi 12,81
12,38 12,81 12,34
11. Miro Määttänen EspTa 12,79
10,79 12,79 X
12. Kasperi Pulkkinen KempKi 12,19
12,19 11,88 11,91
13. Henri Haapaniemi IitPy 12,12
X 12,12 X
14. Konsta Rytkölä IitPy 11,89
11,89 11,80 11,23
15. Tuukka Söderström KirjA 11,50
X X 11,50
16. Elias Purola KaustPV 11,34
10,74 11,34 11,33
17. Ville Vesa KempKi 11,30
10,99 10,41 11,30
18. Juuso Nieminen JuankKuo 11,16
10,46 11,16 10,97
19. Teemu Uusiperhe PiikkKe 10,91
10,03 10,87 10,91
20. Elias Räsänen JuankKuo 10,83
10,36 10,83 10,42
21. Eemeli Purola KaustPV 10,46
10,46 10,32 10,44
Joukkuekilpailu
1. Espoon Tapiot 26,33
Oskari Perälampi 13,54 4
Miro Määttänen 12,79 11
2. Iitin Pyrintö 24,01
Henri Haapaniemi 12,12 13
Konsta Rytkölä 11,89 14
3. Piikkiön Kehitys 23,91
Joona Neuvonen 13,00 8
Teemu Uusiperhe 10,91 19
4. Kempeleen Kiri 23,49
Kasperi Pulkkinen 12,19 12
Ville Vesa 11,30 17
5. Juankosken Kuohu 21,99
Juuso Nieminen 11,16 18
Elias Räsänen 10,83 20
6. Kaustisen Pohjan-Veikot 21,80
Elias Purola 11,34 16
Eemeli Purola 10,46 21

P15 Keihäs
1. Kasperi Koskela LapVi 65,19
61,63 X X 61,65 65,19 62,69
2. Tuomo Kaurila VeikkVei 63,21
63,21 X 56,71 X X 61,21
3. Aleksi Lehto SeinäjsU 59,33
X 56,90 54,20 59,33 59,10 58,09
4. Jussi Craycroft KauhajKa 57,04
54,81 X X X 48,57 57,04
5. Visa Mäkinen VeikkVei 56,82
54,06 56,82 X 54,27 53,45 X
6. Ville Miettinen JoensKa 56,16
55,87 X 54,02 51,02 53,61 56,16
7. Juho Porri HollU 55,42
53,76 52,97 55,42 X 54,06 55,22
8. Jussa Huttunen VierKoi 53,85
53,85 X 47,52 49,48 X 50,29
9. Tomi Hiltunen SulkU 52,03
X 52,03 47,47
10. Aleksi Kankaanpää VampU 51,33
47,23 48,82 51,33
11. Eeli Ylilehto SeinäjsU 49,51
48,51 48,55 49,51
12. Tapio Kekäläinen KaavKai 48,79
44,41 48,79 44,92
13. Juho Salminen HollU 48,36
44,73 48,36 X
14. Eetu Koistinen TaipVei 47,58
X 46,52 47,58
15. Janne Voutilainen PunkahU 47,13
45,18 X 47,13
16. Ville Lehtinen TampPy 46,78
44,32 46,78 45,24
17. Jerry Pöllänen JanJa 46,15
X X 46,15
18. Tuomas Huttunen VierKoi 45,45
39,91 43,49 45,45
19. Elmeri Lehikoinen PyhäsU 45,10
45,10 X X
20. Topias Laitinen KarstKi 43,55
41,10 43,55 41,11
21. Joona Neuvonen PiikkKe 41,44
X X 41,44
22. Marko Valkama TampPy 40,83
40,83 40,68 37,83
23. Juha Räsänen PyhäsU 36,16
33,01 36,16 36,15
24. Teemu Sillanpää JanJa 33,32
X 33,32 X
Joukkuekilpailu
1. Veikkolan Veikot 120,03
Tuomo Kaurila 63,21 1
Visa Mäkinen 56,82 4
2. Seinäjoen seudun Urheilijat 106,41
Aleksi Lehto 56,90 3
Eeli Ylilehto 49,51 11
3. Hollolan Urheilijat -46 103,78
Juho Porri 55,42 6
Juho Salminen 48,36 13
4. Vieremän Koitto 99,30
Jussa Huttunen 53,85 8
Tuomas Huttunen 45,45 18
5. Tampereen Pyrintö 87,61
Ville Lehtinen 46,78 16
Marko Valkama 40,83 22
6. Pyhäselän Urheilijat 81,26
Elmeri Lehikoinen 45,10 19
Juha Räsänen 36,16 23
7. Janakkalan Jana 79,47
Jerry Pöllänen 46,15 17
Teemu Sillanpää 33,32 24

P14 100 m -0,2
1. Joni Heikkilä HKV 11,96
2. Hoang Nguyen HIFK 12,04
3. Rasmus Vidjeskog RuskY 12,27
4. Matias Hannuksela IlmajKi 12,40
5. Arttu Paananen HyvsU 12,49
6. Hannu Tiaskorpi VetU 12,51
7. Riku Maliniemi AlatPi 12,64
8. Karri Raveala SeinäjsU 13,18
Alkuerät
Erä 1 -1,5
1. Hoang Nguyen HIFK 12,16
2. Hannu Tiaskorpi VetU 12,39
3. Matias Hannuksela IlmajKi 12,41
4. Arttu Paananen HyvsU 12,59
5. Veeti Vartiainen HKV 12,63
6. Valtteri Lukin IisVi 12,64
7. Markus Jääskeläinen KarhU 12,79
Erä 2 -1,7
1. Joni Heikkilä HKV 12,20
2. Rasmus Vidjeskog RuskY 12,46
3. Riku Maliniemi AlatPi 12,51
4. Karri Raveala SeinäjsU 12,60
5. Aleksi Vihriälä LempKi 12,68
6. Leo Railevirta TampPy 12,80
7. Valtteri Vinni SimpU 13,07

P14 800 m
Erä 1
1. Jari Turtiainen SavonlRie 2.13,15
2. Jussi Haapanen UudKK 2.13,58
3. Joonas Salmi KU-58 2.13,89
4. Benjamin Heinonen KangU 2.14,73
5. Tuomas Puputti IFRaseb 2.15,62
6. Arimo Koskela LaukU 2.20,52
Tuomas Laine HKV DNS
Erä 2
1. Valtteri Saukkonen LeppävVi 2.14,15
2. Arttu Hakala RaisKu 2.14,79
3. Lasse Moilanen PudasjU 2.15,62
4. Jesper Jussila IFSibboV 2.15,89
5. Aapo Mutanen LahdA 2.16,28
6. Tommi Huostila LammSä 2.20,06
7. Miika Kankainen HIFK 2.20,14
Erä 3
1. Robin Ryynänen KeskiUYU 2.03,66
2. Julius Uutela HKV 2.04,84
3. Jiri Karjalainen JoensKa 2.05,49
4. Turo Sipilä KeskiUYU 2.06,18
5. Elias Vuorinen TuUL 2.06,82
6. Samuel Vorselman HKV 2.08,84
7. Harri Hietanen LapLu 2.10,14
8. Topi Lahtinen KangU 2.15,48

P14 100 m aj -0,9
1. Artur Hämäläinen KuortKu 14,33
2. Valtteri Kämäräinen EspTa 14,70
3. Valtteri Kalliokulju LiedPa 14,79
4. Miko Punto RaisKu 15,21
5. Jimi Rekola LahdA 15,37
6. Daniel Björklund HIFK 15,45
7. Vili Kokkinen JyväskKU 15,85
Ilari Manninen JyväskKU DNS
Alkuerät
Erä 1 +0,8
1. Valtteri Kämäräinen EspTa 14,98
2. Miko Punto RaisKu 15,27
3. Jimi Rekola LahdA 15,34
4. Vili Kokkinen JyväskKU 15,46
5. Antti Perttula PunkalKu 15,90
6. Aleksi Pelto TampU 15,91
Erä 2 +0,5
1. Artur Hämäläinen KuortKu 14,51
2. Valtteri Kalliokulju LiedPa 14,83
3. Daniel Björklund HIFK 15,07
4. Ilari Manninen JyväskKU 15,72
5. Viktor Kantele LovTor 15,95
6. Aleksi Nieminen PorinTa 16,17
7. Aleksi Haapala IlmajKi 17,18

P14 Korkeus
1. Väinö Tuomisto ParikkU 174
161 165 168 171 174 176
O O O XXO XO XXX
2. Panu Auvinen JuvU 171
145 149 153 157 161 165 168 171 174
O O O XO XO O XO O XXX
3. Lauri Kosonen TuUL 168
157 161 165 168 171
XO O XXO O XXX
4. Eemeli Hyytiäinen KU-58 168
157 161 165 168 171
O O XO XXO XXX
5. Rasmus Pakkala KauhajKa 161
145 149 153 157 161 165
O O XO O O XXX
6. Viktor Kantele LovTor 161
140 145 149 153 157 161 165
O XO O O O XXO XXX
7. Robert Snickars VasaIS 161
135 140 145 149 153 157 161 165
O O O XO O XXO XXO XXX
8. Kristian Backman ImU 157
157 161
O XXX
8. Artturi Tiipiö TeuvRi 157
149 153 157 161
O O O XXX
10. Miro Rastas RaisKu 157
153 157 161
O XO XXX
11. Matias Mustonen LempKi 157
149 153 157 161
O XO XO XXX
12. Aleksi Haapala IlmajKi 153
145 149 153 157
O O XXO XXX
13. Henri Illman JyväskKU 153
140 145 149 153 157
O XO XO XXO XXX
14. Arttu Kekäläinen KuopNMKY 149
135 140 145 149 153
O O O O XXX
15. Joonas Säteri KuopNMKY 149
140 145 149 153
O XO O XXX
16. Riku Tasala KarkkPo 149
130 135 140 145 149 153
O O XO XO O XXX
17. Alex Rauhala VasaIS 140
135 140 145
O O XXX
18. Jami Heino KarkkPo 140
130 135 140 145
O O XXO XXX
19. Ville Waher TuUL 140
130 135 140 145
XO XO XXO XXX
Ilari Manninen JyväskKU NH

DNS
Joukkuekilpailu
1. Turun Urheiluliitto 308
Lauri Kosonen 168 3
Ville Waher 140 19
2. Vasa IS 301
Robert Snickars 161 7
Alex Rauhala 140 17
3. Kuopion NMKY 298
Arttu Kekäläinen 149 14
Joonas Säteri 149 15
4. Karkkilan Pojat 289
Riku Tasala 149 16
Jami Heino 140 18

P14 Kuula
1. Veikko Laitinen KeurKi 16,08
13,88 14,20 14,72 15,11 15,53 16,08
2. Aleksi Jaakkola NokU 15,76
15,09 X 14,57 X 15,76 15,45
3. Samuli Kyrönviita IkaalU 14,59
14,06 X 14,59 14,52 X X
4. Teemu Suuronen KangasnKa 14,13
X X 13,89 X X 14,13
5. Olli Jaakonsaari JanJa 13,93
13,93 12,98 13,40 X 13,16 13,31
6. Mikko Holi PunkahU 13,67
11,68 12,09 13,19 12,84 12,89 13,67
7. Tuukka Taira SjundeåIF 13,31
11,89 12,91 13,12 X 13,31 13,08
8. Valtteri Mattila KanksLei 13,25
12,28 X 13,25 X X 12,76
9. Frans Björkroth TuUL 13,12
13,12 X 12,90
10. Daniel Aholuoto SeinäjsU 12,62
12,13 12,11 12,62
11. Henri Syrjä KyrVoi 12,11
10,28 11,38 12,11
12. Otto Airaksinen TampU 11,92
11,48 X 11,92
13. Karri Raveala SeinäjsU 11,74
11,49 11,25 11,74
14. Aaro Pekkola TampU 11,16
10,71 11,14 11,16
15. Jussi Valjus KeurKi 10,78
10,78 X 10,21
16. Aaron Kangas KanksLei 10,32
9,81 10,32 10,06
17. Atte Sikkinen LempKi 9,83
9,43 X 9,83
18. Tero Putkonen TampU 9,24
9,14 9,24 8,34
19. Niko Toikkanen TampU 8,87
8,80 8,81 8,87
Joukkuekilpailu
1. Keuruun Kisailijat 25,50
Veikko Laitinen 14,72 2
Jussi Valjus 10,78 15
2. Seinäjoen seudun Urheilijat 24,36
Daniel Aholuoto 12,62 10
Karri Raveala 11,74 13
3. Kankaanpään seudun Leisku 23,57
Valtteri Mattila 13,25 6
Aaron Kangas 10,32 16
4. Tampereen Urheilijat -38 23,08
Otto Airaksinen 11,92 12
Aaro Pekkola 11,16 14
5. Tampereen Urheilijat -38 18,11
Tero Putkonen 9,24 18
Niko Toikkanen 8,87 19

P14 Keihäs
1. Oliver Helander IFRaseb 68,10
66,32 64,14 63,37 59,57 65,00 68,10
2. Heikki Kuurola PudasjU 62,49
53,63 62,49 55,28 X 57,05 X
3. Lassi Saarinen KeurKi 59,48
58,07 58,04 59,48 53,14 56,94 58,63
4. Panu Auvinen JuvU 56,45
47,81 53,23 47,28 54,90 53,79 56,45
5. Juho Lammi GamlakIF 55,12
53,72 49,60 49,24 X 55,12 X
6. Janne Leino LoimLei 52,57
51,41 52,57 X X 47,98 52,22
7. Daniel Aholuoto SeinäjsU 51,33
42,77 51,33 42,87 48,54 50,08 49,17
8. Jyri Isokääntä MerijKe 48,64
48,30 48,64 43,78 47,49 47,16 45,04
9. Severi Piispanen SeinäjsU 47,99
40,05 47,99 41,98
10. Miika Hölsä SulkU 47,30
47,30 X X
11. Patrik Torn PyhäsU 47,18
44,33 X 47,18
12. Teemu Suuronen KangasnKa 46,39
X 29,80 46,39
13. Ukko-Kasperi Koivula HumppY 46,35
X 46,35 X
14. Kimmo Kilpi TampPy 45,31
X 45,31 X
15. Tuomas Laine HKV 44,11
44,11 X 43,56
16. Jere Sivonen PyhäsU 41,91
41,91 41,67 X
17. Sami Välikoski HumppY 41,07
X 40,21 41,07
18. Vincent Voutilainen IFRaseb 37,72
X 37,72 35,91
19. Joonas Veikkolainen TampPy 36,56
X X 36,56
20. Tuomas Valle HKV 32,32
X 32,32 X
21. Niko Tohola MerijKe 26,73
X X 26,73
Joukkuekilpailu
1. If Raseborg 104,04
Oliver Helander 66,32 1
Vincent Voutilainen 37,72 18
2. Seinäjoen seudun Urheilijat 99,32
Daniel Aholuoto 51,33 7
Severi Piispanen 47,99 9
3. Pyhäselän Urheilijat 89,09
Patrik Torn 47,18 11
Jere Sivonen 41,91 16
4. Humppilan Yri 87,42
Ukko-Kasperi Koivula 46,35 13
Sami Välikoski 41,07 17
5. Tampereen Pyrintö 81,87
Kimmo Kilpi 45,31 14
Joonas Veikkolainen 36,56 19
6. Helsinkin Kisa-Veikot 76,43
Tuomas Laine 44,11 15
Tuomas Valle 32,32 20
7. Merijärven Kestävä 75,37
Jyri Isokääntä 48,64 8
Niko Tohola 26,73 21

T15 100 m 0,0
1. Netta Myllynen SavonlRie 12,68
2. Fanny Forss IFFemman 12,98
3. Milla Heiskanen IisVi 12,99
4. Hannah Edleston SotkJy 13,03
5. Heta Haapala TampPy 13,06
6. Reetta Kohonen PorinYU 13,18
7. Julia Mäenpää SeinäjsU 13,20
8. Emelie Rancken IFRaseb 13,24
Alkuerät
Erä 1 0,0
1. Heta Haapala TampPy 12,95
2. Hannah Edleston SotkJy 13,00
3. Reetta Kohonen PorinYU 13,16
4. Julia Mäenpää SeinäjsU 13,19
5. Aurora Troberg EsboIF 13,21
6. Pinja Horppu SavonlRie 13,22
7. Vilma Jylhä JuvU 13,50
8. Pinja Hiltunen KokkTU 13,71
Erä 2 -1,7
1. Netta Myllynen SavonlRie 12,95
2. Milla Heiskanen IisVi 13,12
3. Sofia Junkkari KarhU 13,25
4. Milena Kärnä LänsiUU 13,41
5. Sara Jokinen TampPy 13,43
6. Riina Jormakka KaipVi 13,53
7. Susanna Savolainen EspTa 13,64
8. Nea-Mari Neziri PorinYU 13,93
Erä 3 -2,3
1. Fanny Forss IFFemman 13,19
2. Emelie Rancken IFRaseb 13,28
3. Ellen Moisio IFDrott 13,28
4. Jenna-Riina Virolainen NokU 13,49
5. Jenny Malmi RaisKu 13,50
6. Veera Laamanen LappUM 13,51
7. Sara Jungewelter EspTa 13,77

T15 800 m
Erä 1
1. Olivia Moskari HKV 2.22,41
2. Sanni Taipalus LehtimJy 2.27,91
3. Anne Pitkänen PunkalKu 2.28,24
4. Amanda Backman VasaIS 2.29,15
5. Amanda Jaakkola HausjU 2.30,54
6. Kirsi Haapanen AsikkRai 2.37,47
Erä 2
1. Nina Leivo NurmijYU 2.24,64
2. Sofia Muinonen EspTa 2.25,15
3. Julia Korpela RaahVe 2.25,82
4. Sonja Aaltomaa HKV 2.26,00
5. Hilma Schönberg KuivAu 2.26,51
6. Aino Kivenmäki KuortKu 2.26,55
Krista Lindholm IFRaseb DNF
Erä 3
1. Johanna Matintalo LiedPa 2.13,27
2. Sonja Kenkkilä IlmajKi 2.15,85
3. Eliisa Räsänen TampPy 2.17,06
4. Silja Meronen OrimJy 2.22,16
5. Hilla Uusimäki KU-58 2.22,25
6. Kaisa Oksala SeinäjsU 2.23,44
7. Isabelle Sandås LappUM 2.23,88
8. Ida Räty HKV 2.24,53

T15 80 m aj 0,0
1. Vilma Mainio JyväskKU 11,79
2. Aino Heikkilä LappUM 11,82
3. Riikka Häkkilä VeitsilKV 11,94
4. Katariina Liipo OulPy 12,08
5. Ella Huovinen EspTa 12,11
6. Emilia Rantala RiihimKi 12,28
7. Annukka Kosamo KuivAu 12,30
8. Emma Koistinen JyväskKU 12,30
Alkuerät
Erä 1 0,0
1. Vilma Mainio JyväskKU 12,19
2. Annukka Kosamo KuivAu 12,25
3. Riikka Häkkilä VeitsilKV 12,36
4. Anni Halko JyväskKU 12,53
5. Emmi Heikkinen TampPy 12,66
6. Kia Rajala EspTa 13,16
7. Laura Mäkelä EurRai 13,17
8. Essi Koskela LapVi 13,22
Erä 2 +0,4
1. Emilia Rantala RiihimKi 12,31
2. Katariina Liipo OulPy 12,45
3. Pauliina Pessi TuUL 12,50
4. Janette Rinne HKV 12,82
5. Veera Karjalainen OulPy 12,93
6. Carolina Salonen EspTa 13,12
7. Sini Toivola JyväskKU 13,14
8. Karoliina Salminen TampPy 13,18
Erä 3 -1,2
1. Aino Heikkilä LappUM 11,87
2. Ella Huovinen EspTa 12,29
3. Emma Koistinen JyväskKU 12,35
4. Ida Kriikkula SoinSi 12,92
5. Nea-Mari Neziri PorinYU 12,96
6. Kati Pouttu LapVi 13,22
Jasmine Eranto NaantLöy DNF

T15 Korkeus
1. Juulia Ojala LappVei 164
151 154 157 160 162 164 166
XO O O O O O XXX
2. Vilma Silvamaa OulPy 162
135 139 143 147 151 154 157 160 162 164
O – O O – O O XO O XXX
3. Oona Vilermo NokU 160
139 143 147 151 154 157 160 162
O O O O O XO XO XXX
4. Annika Sorsa ImU 157
147 151 154 157 160
O XXO XO XO XXX
5. Sini Laaksonen MaskKa 157
147 151 154 157 160
O O O XXO XXX
6. Sara Papunen JanJa 154
147 151 154 157
O O O XXX
7. Jaana Repo ParikkU 154
143 147 151 154 157
O O XXO O XXX
8. Alisa Mäkinen HKV 154
147 151 154 157
XO XO XO XXX
9. Jenna-Riina Virolainen NokU 154
130 135 139 143 147 151 154 157
O O O XO XXO XXO XXO XXX
10. Jenni Komulainen SotkJy 151
135 139 143 147 151 154
O O O O O XXX
11. Annika Luukkainen PunkahU 147
139 143 147 151
O O O XXX
12. Emma Ala-Mattinen LehtimJy 147
120 125 130 135 139 143 147 151
O O O O O XO O XXX
13. Martta Rautala KiukKi 147
135 139 143 147 151
O XO XO XO XXX
14. Nea Rasi PihtipTui 143
139 143 147
O XXO XXX
15. Emilia Joensuu LappVei 135
120 125 130 135 139
O O O XO XXX
16. Julia Sillanpää JanJa 130
120 125 130 135
O O XXO XXX
Joukkuekilpailu
1. Nokian Urheilijat 314
Oona Vilermo 160 3
Jenna-Riina Virolainen 154 9
2. Lappajärven Veikot 299
Juulia Ojala 164 1
Emilia Joensuu 135 15
3. Janakkalan Jana 284
Sara Papunen 154 6
Julia Sillanpää 130 16

T15 Pituus
1. Senni Salminen ImU 5,75 +0,6
5,59 5,50 5,35 5,43 5,65 5,75
+0,9 +0,6 +0,8 -0,7 +0,7 +0,6
2. Aurora Troberg EsboIF 5,42 +1,7
5,06 4,78 5,21 5,15 5,42 5,36
-0,1 -0,6 +1,1 -0,9 +1,7 +0,1
3. Heta Haapala TampPy 5,41 +0,7
5,03 5,06 X 5,07 5,20 5,41
+0,4 +0,2 +0,3 +1,0 +0,7
4. Emma Pullola VaasVa 5,30 -0,2
5,13 X 5,11 5,07 5,27 5,30
+0,6 -1,0 -0,7 +1,5 -0,2
5. Sofia Junkkari KarhU 5,20 0,0
5,04 5,02 5,07 4,89 5,08 5,20
-1,1 +1,6 +0,2 0,0 +2,2 0,0
6. Iida Kokko JoensKa 5,12 +2,3 5,02 +1,2
5,01 5,02 4,92 5,12 5,01 X
+1,1 +1,2 0,0 +2,3 -1,1
7. Karla Viitala NoormNo 5,10 +1,2
5,03 4,99 5,02 5,10 X 5,08
+0,9 +0,7 0,0 +1,2 0,0
8. Petra Pohjalainen KauhajKa 5,03 +0,7
4,92 X 5,03 X X 5,01
0,0 +0,7 +1,0
9. Sonja Äikäs KaipVi 4,98 +1,1
4,87 4,90 4,98
0,0 +0,8 +1,1
10. Sara Jokinen TampPy 4,97 +0,2
4,97 X X
+0,2
11. Niina Kettunen JoensKa 4,96 +0,3
4,96 X 4,75
+0,3 -0,8
12. Eveliina Bogdanoff RaahVe 4,93 +2,2 4,74 +1,5
4,74 4,93 X
+1,5 +2,2
13. Hanna Hynynen KuopSV 4,86 +0,6
4,86 4,73 X
+0,6 +0,4
14. Sini Toivola JyväskKU 4,83 0,0
4,70 4,83 X
+0,7 0,0
15. Amanda Sjölund LarsmoIF 4,82 +1,6
4,65 4,75 4,82
-0,8 +1,5 +1,6
16. Susanna Savolainen EspTa 4,75 -1,8
4,62 4,61 4,75
+1,3 -1,8 -1,8
17. Karoliina Salminen TampPy 4,72 +0,6
X X 4,72
+0,6
18. Paula Mikkonen RaahVe 4,63 +1,1
4,63 4,55 4,29
+1,1 +1,8 +0,1
19. Kadi Lindman VasaIS 4,62 +1,4
X 4,62 4,60
+1,4 0,0
20. Veronika Sikow EspTa 4,59 +0,5
4,59 X X
+0,5
21. Sara Hänninen KuopSV 4,56 +0,3
4,56 4,47 4,36
+0,3 -0,8 -0,3
22. Riina Jormakka KaipVi 4,55 -0,4
4,55 X –
-0,4
23. Carolina Salonen EspTa 4,50 0,0
4,49 4,47 4,50
-1,9 -0,1 0,0
24. Eveliina Kivistö HKV 4,49 +0,9
4,49 4,28 4,35
+0,9 -0,9 +1,4
25. Alma-Sofia Mäkelä KerU 4,44 +1,3
X X 4,44
+1,3
Maisa Halonen KuopSV NM
X X X
Joukkuekilpailu
1. Tampereen Pyrintö 10,03
Heta Haapala 5,06 5
Sara Jokinen 4,97 10
2. Joensuun Kataja 9,98
Iida Kokko 5,02 8
Niina Kettunen 4,96 11
3. Raahen Vesa 9,56
Eveliina Bogdanoff 4,93 12
Paula Mikkonen 4,63 18
4. Kaipolan Vire 9,53
Sonja Äikäs 4,98 9
Riina Jormakka 4,55 22
5. Kuopion Sisu-Veikot 9,42
Hanna Hynynen 4,86 13
Sara Hänninen 4,56 21
6. Espoon Tapiot 9,34
Susanna Savolainen 4,75 16
Veronika Sikow 4,59 20

T15 Moukari
1. Helena Sivula EspTa 58,13
X 58,13 55,39 X X X
2. Tiina Rinnekari NurmijYU 56,04
52,22 X X 56,04 X X
3. Maija Valli KurikRy 51,11
51,11 X 49,36 47,98 49,21 X
4. Mira Kitula TöysVe 51,11
51,11 X X X X 45,48
5. Niia Immonen KeskiUYU 46,26
46,26 44,41 44,38 45,24 43,97 45,93
6. Vilma Paakkala EspTa 43,00
41,32 42,52 X 41,54 43,00 X
7. Sanni Verho SomE 41,93
38,62 37,75 39,52 41,93 40,49 39,79
8. Anne Hakala MarttMu 39,65
39,65 39,34 X X X X
9. Julianna Jääsvuo EspTa 39,29
39,29 36,83 38,09
10. Satu Kaura IFLänken 39,02
X 39,02 X
11. Desiré Rönngren IFLänken 37,74
36,34 36,79 37,74
12. Riina Rinta-Aho TöysVe 36,08
36,08 33,12 35,33
13. Roosa Eronen VarkKV 35,86
X 35,86 X
14. Janina Hautaniemi NurmijYU 35,61
34,10 35,31 35,61
15. Sini Lippojoki JoutsKu 35,11
33,43 35,11 33,20
16. Melissa Virtanen TampU 33,74
33,19 33,74 30,16
17. Annina Hyttinen LeppävU 28,98
X X 28,98
18. Katri Vuorvirta VeikkVei 28,77
X 28,77 X
19. Birgitta Ots TampU 23,51
23,51 21,14 X
Mari Heiskanen SonkajPa NM
X X X
Joukkuekilpailu
1. Espoon Tapiot 100,65
Helena Sivula 58,13 1
Vilma Paakkala 42,52 6
2. Nurmijärven Yleisurheilu 87,83
Tiina Rinnekari 52,22 2
Janina Hautaniemi 35,61 14
3. Töysän Veto 87,19
Mira Kitula 51,11 4
Riina Rinta-Aho 36,08 12
4. IF Länken 76,76
Satu Kaura 39,02 10
Desiré Rönngren 37,74 11
5. Tampereen Urheilijat -38 57,25
Melissa Virtanen 33,74 16
Birgitta Ots 23,51 18

T14 100 m -0,2
1. Iina Lehtimäki KuusKi 12,75
2. Jessi Landström TampPy 12,86
3. Rosa Tieksola OulPy 13,05
4. Tuuli-Maaria Rönkä KuusKi 13,12
5. Sini Oikarinen OulPy 13,18
6. Felicia Åbacka IFFyren 13,20
7. Eeva Paavilainen LiedPa 13,32
8. Linn Gustafsson IFÅland 13,64
Alkuerät
Erä 1 -1,0
1. Rosa Tieksola OulPy 12,86
2. Tuuli-Maaria Rönkä KuusKi 13,23
3. Felicia Åbacka IFFyren 13,30
4. Salla Parviainen HKV 13,44
5. Elsa-Mari Rajala TervTe 13,47
6. Elisabet Salmela AlatPi 13,75
Erä 2 -0,9
1. Iina Lehtimäki KuusKi 12,83
2. Sini Oikarinen OulPy 13,10
3. Olivia Mikkola HyvsU 13,46
4. Noora Lapinoja KokkVei 13,53
5. Emilia Palmu HausjU 13,70
Erä 3 +0,1
1. Jessi Landström TampPy 12,82
2. Eeva Paavilainen LiedPa 13,09
3. Linn Gustafsson IFÅland 13,26
4. Sara Walsh OulPy 13,35
5. Eveliina Ojala SoinSi 13,41
6. Raakel Rekola JyväskKU 13,47
7. Karolina Lax VasaIS 13,72

T14 800 m
Erä 1
1. Nadia Korkman EsboIF 2.29,49
2. Inna Anttila SaarijPu 2.29,85
3. Ilona Saastamoinen JoensKa 2.29,87
4. Janna Hautala LahdA 2.30,39
5. Janita Tukiainen PyhäsU 2.30,67
6. Anna Hovi VeikkVei 2.30,78
Erä 2
1. Nelli Nordlund EurajVei 2.24,04
2. Hanna Uski TuUL 2.25,03
3. Rebecca Hannén SjundeåIF 2.25,27
4. Ilona Mynttinen KouvU 2.25,73
5. Julia Haukilehto SoinSi 2.26,43
6. Kia Mikkonen EspTa 2.29,15
Erä 3
1. Emma Jalkanen PorvU 2.15,54
2. Ellinoora Myötyri NokU 2.17,52
3. Mona Jäppinen PorvU 2.18,10
4. Laura Nakolinna TuUL 2.19,81
5. Alisa Vainio LappUM 2.23,24
6. Milla Kiminkinen JyväskKU 2.26,31
7. Jasmin Koivunen EsboIF 2.26,69

T14 80 m aj -0,3
1. Nea Hyvärinen HämeenlTa 11,98
2. Heta Rasinkangas JyväskKU 12,26
3. Saga Kivekäs EspTa 12,36
4. Maria Kytölä KeskiUYU 12,48
5. Suvi Eerikäinen HyvsU 12,56
6. Henriikka Ilkka SeinäjsU 12,74
7. Sofia Kasari SeinäjsU 13,07
8. Jessica Rautelin EsboIF 13,47
Alkuerät
Erä 1 -1,4
1. Jessica Rautelin EsboIF 12,43
2. Suvi Eerikäinen HyvsU 12,57
3. Jenna Rahkola KauhajKa 13,00
4. Aino Lohikoski TuUL 13,13
5. Charlotta Chorin KeskiUYU 13,57
6. Sonja Hartio JyväskKU 14,05
7. Vera Kurtén EspTa 14,15
Erä 2 -0,5
1. Heta Rasinkangas JyväskKU 12,27
2. Saga Kivekäs EspTa 12,46
3. Maria Kytölä KeskiUYU 12,60
4. Henriikka Ilkka SeinäjsU 12,70
5. Emma Sundvik LarsmoIF 12,88
6. Olivia Mikkola HyvsU 13,43
7. Pinja Kössi PaimU 13,92
Erä 3 -0,9
1. Nea Hyvärinen HämeenlTa 12,30
2. Sofia Kasari SeinäjsU 12,78
3. Tuuli-Maaria Rönkä KuusKi 12,85
4. Vera Kesälä TuUL 12,87
5. Henriikka Könönen OulPy 12,87
6. Roosa Määttälä KokkVei 13,18
7. Emma Gleisner LempKi 13,45

T14 Korkeus
1. Elina Kakko PerttPei 171
151 154 157 159 161 163 165 167 169 171 174
O O O O O O O O O XO XXX
2. Ilona Äyräväinen KarhKa 167
151 154 157 159 161 163 165 167 169
O O O O O O XO XXO XXX
3. Linda Ekroth ViipU 165
143 147 151 154 157 159 161 163 165 167
O O O XO O O O XO XXO XXX
4. Vera Kesälä TuUL 157
135 139 143 147 151 154 157 159
O O XO O O XO O XXX
5. Emmi Stucki LahdA 157
135 139 143 147 151 154 157 159
O O O O O XO XXO XXX
6. Ilona Mannonen VarkKV 154
143 147 151 154 157
O O XO O XXX
7. Jessica Kosonen TampPy 154
139 143 147 151 154 157
O O XO XXO XXO XXX
8. Juulia Torkki SalVil 151
130 135 139 143 147 151 154
O O O O XO O XXX
9. Josefiina Kähönen TampPy 151
139 143 147 151 154
O – XO XO XXX
9. Viivi Haapakoski KuortKu 151
143 147 151 154
O XO XO XXX
11. Julia Haukilehto SoinSi 151
135 139 143 147 151 154
O O O O XXO XXX
12. Emma Hyvärinen TuUL 151
135 139 143 147 151 154
O O O XO XXO XXX
13. Anni Kaukola KuopSV 147
139 143 147 151
O O O XXX
13. Tiia-Maria Karjalainen LempKi 147
135 139 143 147 151
O O O O X–
15. Roosa Määttälä KokkVei 147
143 147 151
XO O XXX
16. Elviira Hulmi LoimJa 147
135 139 143 147 151
O XO O XO XXX
17. Aliisa Lattunen OrivPo 143
135 139 143 147
O O XO XXX
18. Anniina Nikander LempKi 143
135 139 143 147
O XO XO XXX
19. Selma Salonen LahdA 135
125 130 135 139
O O XXO XXX
20. Iiris Koilahti TurWei 130
130 135
O XXX
Maria Huntington TampPy DNS
Joukkuekilpailu
1. Turun Urheiluliitto 308
Vera Kesälä 157 4
Emma Hyvärinen 151 12
2. Tampereen Pyrintö 305
Jessica Kosonen 154 7
Josefiina Kähönen 151 9
3. Lahden Ahkera 292
Emmi Stucki 157 5
Selma Salonen 135 19
4. Lempäälän Kisa 290
Tiia-Maria Karjalainen 147 13
Anniina Nikander 143 18

T14 Pituus
1. Kristiina Halonen LappUM 5,42 -0,2
5,24 X 5,02 5,19 5,19 5,42
-0,1 -1,7 0,0 -0,9 -0,2
2. Jatta Ruotsalainen LappUM 5,25 +1,3
5,25 5,07 X 5,03 4,97 5,03
+1,3 0,0 -0,6 -0,2 +0,1
3. Sanna Jaatinen JoensKa 5,19 +0,8
4,19 4,52 5,19 5,12 X 5,13
+1,3 -0,8 +0,8 +1,1 -0,2
4. Sini Oikarinen OulPy 5,15 +1,8
4,98 X 5,15 X X X
-1,1 +1,8
5. Emilia Palmu HausjU 5,13 +0,5
5,13 4,87 5,00 4,87 4,88 4,85
+0,5 -1,4 +1,0 -1,0 -1,0 -1,1
6. Sofia Kasari SeinäjsU 5,03 -0,5
5,03 4,62 4,67 4,80 4,66 4,73
-0,5 +0,5 +0,4 -0,1 +0,9 -1,6
7. Maria Paloniemi VaasVa 5,02 -0,4
5,02 4,51 X X X 4,89
-0,4 +1,3 +0,1
8. Reetta Aaltonen JyväskKU 5,01 +1,2
4,82 4,82 4,92 4,96 5,01 4,94
+0,2 +1,1 -0,5 0,0 +1,2 0,0
9. Raakel Rekola JyväskKU 4,91 +0,5
4,91 X 4,61
+0,5 0,0
10. Inga Pasanen NokU 4,90 +0,5
4,90 4,73 X
+0,5 +1,1
11. Julia Linnus TampU 4,84 +1,5
4,65 4,84 4,80
-0,8 +1,5 +1,9
12. Ilona Äyräväinen KarhKa 4,84 +2,1 4,70 0,0
4,84 4,43 4,70
+2,1 -1,1 0,0
13. Rosa Tieksola OulPy 4,83 -0,6
4,83 X 4,66
-0,6 +0,6
14. Emmi Stucki LahdA 4,83 +2,4 4,34 -0,9
4,83 4,34 X
+2,4 -0,9
15. Jenni Lappalainen PielavSa 4,82 0,0
X 4,69 4,82
-0,8 0,0
16. Sandra Ekblom HIFK 4,81 0,0
4,67 3,15 4,81
+1,1 -0,6 0,0
17. Riina Puranen JyväskKU 4,79 0,0
4,79 4,51 4,75
0,0 -1,2 +0,5
18. Pinja Pikkupeura HIFK 4,77 -1,4
4,65 4,77 4,70
-0,5 -1,4 -0,9
19. Sara Walsh OulPy 4,76 0,0
4,76 4,49 4,52
0,0 -1,0 +1,9
20. Jonna Tikkanen LempKi 4,75 -0,7
X 4,58 4,75
-2,2 -0,7
21. Elsi Pöllänen HKV 4,72 -1,1
4,64 4,52 4,72
-0,4 +0,8 -1,1
22. Ella Eronen JoensKa 4,71 +1,4
4,60 4,53 4,71
-0,2 -0,3 +1,4
23. Elisa Savinainen NokU 4,65 -0,1
4,65 4,34 4,57
-0,1 -1,1 +1,0
24. Ella Tuomipuu HKV 4,59 +0,6
4,59 X 4,32
+0,6 -1,0
25. Lotta Laurikainen JyväskKU 4,59 0,0
4,59 X 4,22
0,0 +0,2
26. Rosa Karppinen OulPy 4,57 +1,1
4,57 4,45 4,51
+1,1 -1,2 -0,8
27. Santra Hautala SeinäjsU 4,54 0,0
4,54 4,44 4,28
0,0 -0,1 -0,6
28. Ella Kinnunen KeskiUYU 4,52 +0,1
4,52 4,18 4,37
+0,1 -0,1 0,0
29. Anniina Perkiö SeinäjsU 4,41 -0,1
4,09 4,41 4,38
-0,3 -0,1 +0,1
30. Anniina Nikander LempKi 4,38 +0,5
3,56 4,26 4,38
0,0 +0,5 +0,5
31. Carmen Antonio HIFK 4,28 +0,5
4,28 4,08 X
+0,5 0,0
32. Jenni Lahtinen TampU 4,21 -0,3
X 4,21 4,14
-0,3 -0,2
Peppi Salminen TampU NM
X X X

Selma Salonen LahdA NM
X X X
Joukkuekilpailu
1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 10,49
Jatta Ruotsalainen 5,25 1
Kristiina Halonen 5,24 2
2. Oulun Pyrintö 9,98
Sini Oikarinen 5,15 4
Rosa Tieksola 4,83 13
3. Joensuun Kataja 9,90
Sanna Jaatinen 5,19 3
Ella Eronen 4,71 22
4. Jyväskylän Kenttäurheilijat 9,83
Reetta Aaltonen 4,92 8
Raakel Rekola 4,91 9
5. Helsingfors IFK 9,58
Sandra Ekblom 4,81 16
Pinja Pikkupeura 4,77 18
6. Seinäjoen seudun Urheilijat 9,57
Sofia Kasari 5,03 6
Santra Hautala 4,54 27
7. Nokian Urheilijat 9,55
Inga Pasanen 4,90 10
Elisa Savinainen 4,65 23
8. Jyväskylän Kenttäurheilijat 9,38
Riina Puranen 4,79 17
Lotta Laurikainen 4,59 25
9. Oulun Pyrintö 9,33
Sara Walsh 4,76 19
Rosa Karppinen 4,57 26
10. Helsingin Kisa-Veikot 9,31
Elsi Pöllänen 4,72 21
Ella Tuomipuu 4,59 24
11. Lempäälän Kisa 9,13
Jonna Tikkanen 4,75 20
Anniina Nikander 4,38 30
12. Tampereen Urheilijat -38 9,05
Julia Linnus 4,84 11
Jenni Lahtinen 4,21 32

T14 Moukari
1. Suvi Koskinen KauhajKa 52,17
43,22 51,98 47,05 51,00 51,26 52,17
2. Henni Backman OrimJy 49,91
X 44,98 48,88 47,27 48,45 49,91
3. Maria Wimmer KuivAu 49,16
43,87 49,16 X X 44,48 45,57
4. Fanni Niemelä KalajJu 43,94
41,39 41,91 43,94 X 41,43 41,40
5. Madelene Sandkulla IFÅsar 43,63
41,88 42,40 X 43,63 X 42,09
6. Hilma Koskinen JanJa 41,79
37,42 38,32 41,79 35,18 39,78 40,87
7. Anniina Simola SomE 41,29
33,47 37,26 40,70 40,39 41,29 X
8. Tuuli Solin TampPy 41,25
36,39 39,86 41,25 37,80 39,93 41,08
9. Laura Mäyrä JanJa 40,44
40,44 38,52 39,96
10. Krista Varis PyhäsU 39,37
36,78 39,37 37,24
11. Annina Pura PerttPei 37,48
X 36,60 37,48
12. Oona Nurmi VahdTui 36,65
36,33 36,65 33,54
13. Mari Jäntti SeinäjsU 35,33
31,14 X 35,33
14. Iina Toivola TöysVe 34,52
34,52 32,97 33,81
15. Julianna Merikoski TampPy 33,90
X 33,90 29,81
16. Hannamari Kinnunen JyväskKU 33,81
X X 33,81
17. Heli Pynnönen HankasHa 33,69
33,69 X X
18. Annika Lindholm EsboIF 32,47
29,69 29,48 32,47
19. Minna Raudaskoski KuivAu 32,46
32,46 X 27,46
20. Eveliina Rouvali KuopSV 32,35
32,35 31,60 X
21. Jonna Kuoppa ÄhtU 32,08
X X 32,08
22. Krista Tervo KarhKa 31,65
31,65 X 28,84
23. Jenna Kankkonen KaustPV 30,81
X 30,81 27,44
24. Celina Österlund EsboIF 30,67
X X 30,67
25. Nina Blom IngåIF 30,03
29,93 29,49 30,03
26. Tanja Meriluoto VahdTui 28,60
28,60 27,43 27,86
27. Julia Valo PyhäsU 27,03
27,03 X 26,33
28. Inka Sinivuori JyväskKU 26,66
26,66 X 26,45
29. Enni Nokkonen TampU 25,62
25,21 25,62 X
30. Jenna Kauppinen VahdTui 20,74
X 20,74 X
31. Neea Hietanen TampU 18,69
X X 18,69
Viivi Ahonen JämsI NM
X X X
Joukkuekilpailu
1. Janakkalan Jana 82,23
Hilma Koskinen 41,79 6
Laura Mäyrä 40,44 9
2. Kuivasjärven Aura 81,62
Maria Wimmer 49,16 2
Minna Raudaskoski 32,46 19
3. Tampereen Pyrintö 75,15
Tuuli Solin 41,25 7
Julianna Merikoski 33,90 15
4. Pyhäselän Urheilijat 66,40
Krista Varis 39,37 10
Julia Valo 27,03 27
5. Vahdon Tuisku 65,25
Oona Nurmi 36,65 12
Tanja Meriluoto 28,60 26
6. Esbo IF 63,14
Annika Lindholm 32,47 18
Celina Österlund 30,67 24
7. Jyväskylän Kenttäurheilijat 60,47
Hannamari Kinnunen 33,81 16
Inka Sinivuori 26,66 28
8. Tampereen Urheilijat -38 44,31
Enni Nokkonen 25,62 29
Neea Hietanen 18,69 31