Areenan jouluhallit

PyU:n nuoret yleisurheilijat keräsivät kaikkiaan 46 mitalia lauantaina Joensuun Areenassa pidetyistä jouluhalleista. Ks. myös JUTTUPÖRSSI.

Jouluhallit, Joensuu 27.11.2010

– vuoden 2011 sarjat
– käsiajanotto

M 1000 m
1. Tomi Pyylampi JoensK 2.52,7h
2. Jouko Martikainen JoensK 4.21,2h

M17 60 m
1. Jere Hyvärinen PolvVa 7,4h

P15 60 m
1. Patrik Torn PyhäsU 8,2h
2. Keimo Kettunen PyhäsU 8,7h

P15 1000 m
1. Jiri Karjalainen JoensK 2.50,6h

P15 pituus
1. Alexei Kärkkäinen PyhäsU 5,48
2. Kalle Heikkinen JuuanU 4,69
3. Patrik Torn PyhäsU 4,38

P15 kuula
1. Kalle Heikkinen JuuanU 10,53
2. Patrik Torn PyhäsU 9,88
3. Joona Kirjavainen JuuanU 6,92

P13 60 m
1. Joona Välipakka KNMKY 8,8h
2. Olli Laukkanen PyhäsU 9,4h
3. Tero Juntunen JuuanU 9,5h
4. Santeri Heikkinen JuuanU 11,3h

P13 1000 m
1. Roope Hassinen JoensK 3.52,8h
2. Timo Ryynänen LieksU 4.02,8h
3. Santeri Heikkinen JuuanU 4.39,3h

P13 korkeus
1. Timo Ryynänen LieksU 110
2. Santeri Heikkinen JuuanU 105

P13 pituus
1. Olli Laukkanen PyhäsU 3,70
2. Tero Juntunen JuuanU 3,59
3. Timo Ryynänen LieksU 3,30
Joona Välipakka KNMKY NM

P13 kuula
1. Joona Välipakka KNMKY 8,75
2. Pyry Makkonen PyhäsU 8,31

P11 60 m
1. Juuso Välipakka KNMKY 9,1h
2. Arttu Simanainen JoensK 9,4h
3. Ville Halonen KitU 9,6h
4. Jesper Hokkanen PolvVa 10,3h
5. Valtteri Airaksinen JuuanU 10,5h
6. Kimi Koskelo JoensK 10,7h

P11 60 m 1. alkuerä
1. Juuso Välipakka KNMKY 9,1h
2. Arttu Simanainen JoensK 9,6h
3. Kimi Koskelo JoensK 10,2h
4. Väinö Nevalainen JuuanU 10,6h

P11 60 m 2. alkuerä
1. Ville Halonen KitU 9,6h
2. Jesper Hokkanen PolvVa 10,2h
3. Valtteri Airaksinen JuuanU 10,2h

P11 1000 m
1. Arttu Simanainen JoensK 3.34,7h
2. Eeki Kokkonen LieksU 3.48,4h
3. Niklas Soikkeli JoensK 3.52,4h
4. Valtteri Airaksinen JuuanU 4.31,8h
5. Väinö Nevalainen JuuanU 4.34,3h

P11 korkeus
1. Eeki Kokkonen LieksU 141
2. Kimi Koskelo JoensK 115
3. Jesper Hokkanen PolvVa 110

P11 pituus
1. Eeki Kokkonen LieksU 4,14
2. Juuso Välipakka KNMKY 4,09
3. Jesper Hokkanen PolvVa 3,46
4. Kimi Koskelo JoensK 3,35
5. Väinö Nevalainen JuuanU 3,24
6. Valtteri Airaksinen JuuanU 3,21

P11 kuula
1. Ville Halonen KitU 9,17
2. Juuso Välipakka KNMKY 7,84
3. Kimi Koskelo JoensK 7,12

P10 60 m
1. Santtu Räsänen JoensK 9,1h
2. Roni Takapuro JoensK 9,7h
3. Leevi Nupponen PyhäsU 9,8h
4. Matias Kellokumpu Kontiolahti 9,8h

P10 1000 m
1. Santtu Räsänen JoensK 3.48,1h
2. Roni Takapuro JoensK 4.13,2h

P10 pituus
1. Jesse Piiroinen PyhäsU 3,82
2. Santtu Räsänen JoensK 3,73
3. Leevi Nupponen PyhäsU 3,56
4. Samuel Auvinen JoensK 3,33
5. Matias Kellokumpu Kontiolahti 3,32

P10 kuula
1. Leevi Nupponen PyhäsU 7,13
2. Samuel Auvinen JoensK 6,70

P9 60 m
1. Joona Temisevä PyhäsU 10,3h
2. Jere Piiroinen PyhäsU 10,5h
3. Mikael Miettinen PyhäsU 10,6h
3. Arttu Tuononen JuuanU 10,6h

P9 pituus
1. Joona Temisevä PyhäsU 3,28
2. Arttu Tuononen JuuanU 2,86
3. Jere Piiroinen PyhäsU 2,80
4. Mikael Miettinen PyhäsU 2,75

P9 kuula
1. Joona Temisevä PyhäsU 5,87
2. Mikael Miettinen PyhäsU 4,17
3. Jere Piiroinen PyhäsU 3,97

N 1000 m
1. Tuula Antikainen PolvVa 3.46,9h

T15 60 m
1. Sanna Jaatinen JoensK 8,0h
2. Ella Eronen JoensK 8,2h
3. Iida Kokko JoensK 8,3h
4. Vilja Nyblom LieksU 9,0h

T15 pituus
1. Sanna Jaatinen JoensK 5,10
2. Iida Kokko JoensK 4,82
3. Ella Eronen JoensK 4,58
4. Vilja Nyblom LieksU 3,65

T15 kuula
1. Krista Varis PyhäsU 9,31
2. Iida Kokko JoensK 9,26
3. Sanna Jaatinen JoensK 8,78
4. Johanna Parviainen PyhäsU 7,34
5. Vilja Nyblom LieksU 6,91

T13 60 m
1. Anna Muhonen JoensK 8,9h
2. Iida Nupponen PyhäsU 9,1h
3. Johanna Näykki PyhäsU 9,1h
4. Kiia Karvonen JoensK 9,3h
5. Hanna Siiskonen JoensK 10,0h

T13 60 m 1. alkuerä
1. Iida Nupponen PyhäsU 8,9h
2. Anna Muhonen JoensK 8,9h
3. Hanna Siiskonen JoensK 9,3h
4. Moona Kokkonen LieksU 9,6h
5. Jessica Venäläinen JoensK 10,1h

T13 60 m 2. alkuerä
1. Johanna Näykki PyhäsU 9,2h
2. Kiia Karvonen JoensK 9,6h
3. Jenni Nuutinen PyhäsU 9,7h
4. Maria Häkki JuuanU 10,6h

T13 1000 m
1. Juulia Auvinen JoensK 3.32,1h
2. Lotta Räty JoensK 3.57,7h
3. Essi Partanen JoensK 4.09,8h
4. Jenni Nuutinen PyhäsU 4.15,5h

T13 korkeus
1. Moona Kokkonen LieksU 143
2. Anna Muhonen JoensK 120
3. Maria Häkki JuuanU 105

T13 pituus
1. Juulia Auvinen JoensK 4,15
2. Iida Nupponen PyhäsU 3,83
3. Johanna Näykki PyhäsU 3,80
4. Jenni Nuutinen PyhäsU 3,43
5. Kiia Karvonen JoensK 3,23
6. Essi Partanen JoensK 3,23

T13 kuula
1. Heli Parviainen PyhäsU 9,80
2. Iida Nupponen PyhäsU 6,72
3. Hanna Siiskonen JoensK 5,04
4. Jessica Venäläinen JoensK 4,39

T11 60 m
1. Aliisa Pekkanen OutokPa 9,4h
2. Jutta Nuutinen PyhäsU 9,5h
3. Micaela Lindsberg PyhäsU 9,6h
4. Kati Nuutinen PyhäsU 9,8h
5. Peppi Ahponen PyhäsU 10,2h
6. Heini Nyblom LieksU 10,2h

T11 60 m 1. alkuerä
1. Aliisa Pekkanen OutokPa 9,2h
2. Peppi Ahponen PyhäsU 9,8h
3. Heini Nyblom LieksU 10,4h
4. Noora Väänänen JoensK 10,7h

T11 60 m 2. alkuerä
1. Micaela Lindsberg PyhäsU 9,6h
2. Kati Nuutinen PyhäsU 9,7h
3. Jutta Nuutinen PyhäsU 9,7h
4. Annu Lehikoinen PyhäsU 10,6h
5. Riina Hainio PyhäsU 10,9h

T11 1000 m
1. Jutta Nuutinen PyhäsU 3.47,2h
2. Petra Väänänen JoensK 3.55,3h
3. Peppi Ahponen PyhäsU 4.00,5h
4. Katariina Koistinen PyhäsU 4.19,2h
5. Kati Nuutinen PyhäsU 4.22,4h

T11 korkeus
1. Aliisa Pekkanen OutokPa 115

T11 pituus
1. Aliisa Pekkanen OutokPa 3,99
2. Micaela Lindsberg PyhäsU 3,73
3. Jutta Nuutinen PyhäsU 3,68
4. Petra Väänänen JoensK 3,57
5. Heini Nyblom LieksU 3,55
6. Noora Väänänen JoensK 3,48
7. Kati Nuutinen PyhäsU 3,39
8. Riina Hainio PyhäsU 2,92
9. Katariina Koistinen PyhäsU 2,91

T11 kuula
1. Peppi Ahponen PyhäsU 6,50
2. Heini Nyblom LieksU 6,37
3. Micaela Lindsberg PyhäsU 5,98
4. Katariina Koistinen PyhäsU 5,80
5. Riina Hainio PyhäsU 5,47

T10 60 m
1. Jenna Kiiskinen JoensK 9,7h
2. Kiia Miettinen PyhäsU 9,9h
3. Venla Hyvärinen PolvVa 10,0h
4. Kaisla Nyblom LieksU 11,4h

T10 1000 m
1. Kiia Miettinen PyhäsU 4.16,7h

T10 pituus
1. Jenna Kiiskinen JoensK 3,42
2. Kiia Miettinen PyhäsU 3,38
3. Venla Hyvärinen PolvVa 3,19
4. Kaisla Nyblom LieksU 2,56

T10 kuula
1. Johanna Varis PyhäsU 6,18
2. Venla Hyvärinen PolvVa 5,11
3. Kaisla Nyblom LieksU 3,37

T9 60 m
1. Linnea Pekkanen OutokPa 10,1h
2. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 10,2h
3. Sini Lehikoinen PyhäsU 11,5h
4. Leena Nevalainen JuuanU 11,6h

T9 1000 m
1. Karla Könönen PyhäsU 4.26,8h
2. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 4.30,7h
Sini Lehikoinen PyhäsU DNF

T9 pituus
1. Linnea Pekkanen OutokPa 3,21
2. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 2,97
3. Karla Könönen PyhäsU 2,90
4. Sini Lehikoinen PyhäsU 2,72
5. Leena Nevalainen JuuanU 2,40
6. Venla Heikkinen JuuanU 1,76

T9 kuula
1. Venla Heikkinen JuuanU 4,19
2. Karla Könönen PyhäsU 4.12
3. Linnea Pekkanen OutokPa 3,99
4. Leena Nevalainen JuuanU 2,70