Hammaslahden koululaismaastot

Hammaslahden koululaismaastot, mukana Hammaslahden alakoulu ja Pyhäselän yläkoulu, lämpötila +22, sadekuuroja. Ensi vuodeksi toivotaan perinteisiin maastoihin muitakin Pyhäselän alueen kouluja mukaan.

T8 (1.lk) 1 km:
1) Sari Kekkonen 5.06
2) Satu Tolvanen 8.31
3) Emmi Frantzi 8.32
4) Petra Karppinen 8.56
4) Juulia Andersson 9.04
5) Janina Hietanen 9.05
6) Mira Holopainen 9.25
7) Nea Kukkonen 9.31
8) Milla Soininen 9.32

T9 (2.lk) 1 km:
1) Petra Kitunen 5.07
2) Saana Hartikainen 5.21
3) Enni Matikainen 5.27
4) Kiia Laakkonen 5.38
5) Julia Ovaskainen 6.12
6) Tiitu-Lotta Villman 6.23
7) Mette Suvanto 6.27
8) Anniina Kostamo 6.28
9) Oona Piiroinen 6.43
10) Martta Ahokas 6.45
11) Minja Koljonen 7.26
12) Aliisa Pyykönen 10.33

T10 (3.lk) 1 km:
1) Sini Kekkonen 5.12
2) Emmi Makkonen 5.26
3) Maria Törrönen 5.28
4) Virve Suvanto 5.37
5) Kiia Lindström 5.45
6) Elli Rautiainen 5.49

T11 (4.lk) 1 km:
1) Minttu Väärälä 5.07
2) Juuli Makkonen 6.51
3) Susa Koljonen 8.31
4) Jemina Turunen 8.32

T12 (5.lk) 1,8 km:
1) Vilhelmiina Vuori 10.52
2) Maria Antonov 10.53

T13 (6.lk) 1,8 km:
1) Alexandra Koponen 9.54
2) Emmi Voutilainen 9.57
3) Jenna Parviainen 11.30

T14 (7.lk) 1,8 km:
1) Inka Mäenpää 10.05
2) Elina Röppänen 10.08

T16 (8.-9.lk) 1,8 km:
1) Karoliina Laakkonen 9.46

P8 (1.lk) 1 km:
1) Oskari Tolvanen 5.06
2) Roope Mononen 5.53
3) Tino Valkonen 6.11
4) Ville Riikonen 6.43
5) Niklas Tarvainen 6.44
6) Hugo Haataja 7.04
6) Eemeli Kaiponen 7.27
7) Simo Kirvesniemi 7.42

P9 (2.lk) 1 km:
1) Teemu Malinen 5.10
2) Tatu Karjalainen 5.11
3) Verneri Kinnunen 5.24
4) Iisakki Kettunen 5.35
5) Atte Huovinen 6.06
6) Niilo Kuokkanen 6.31
7) Jussi Eronen 6.39
8) Roni ? 6.40
9) Jasper Tirkkonen 6.46
10) Markus Salomaa 6.49
11) Valtteri Kesti 7.44
12) Eetu Holopainen 7.44

P10 (3.lk) 1 km:
1) Kalle Raninen 4.52
2) Eetu Ujala 5.16
3) Sulo Kovapohja 5.32
4) Miro Venäläinen 5.54

P11 (4.lk) 1 km:
1) Reko Suvanto 4.33
2) Joonas Ovaskainen 4.44
3) Veeti Koljonen 4.59
4) Tero Pakarinen 5.20
5) Juho Haataja 5.23
6) Mikael Kettunen 5.49
7) Simo Keronen 5.50
8) Jere Raitakivi 6.06
9) Teppo Matikainen 6.13
10) Markus Sallinen 6.51

P12 (5.lk) 1,8 km:
1) Nico Tanninen 8.52
2) Eetu Malinen 9.06
3) Ossi Mäenpää 9.19
4) Leevi Kovapohja 14.48

P13 (6.lk) 1,8 km:
1) Viljami Suvanto 9.39
2) Aron Pakarinen 11.28
3) Väinö Markkanen 11.29
4) Iivari Tarvainen 11.31
5) Juuso Tolvanen 12.35
6) Joona Hietanen 12.36
7) Tino Pesonen 14.50
8) Juuso Kymäläinen 14.55

P14 (7.lk) 1,8 km:
1) Hannes Pirhonen 9.08
2) Henri Hirvonen 9.35
3) Waltteri Muhonen 10.01
4) Sami Hyvärinen 14.41
5) Juho Lindberg 14.42

P16 (8. ja 9.lk) 1,8 km:
1) Ville Simonen 6.54
2) Verneri Karttunen 8.52