Pyhäselkä 21.6. nuorten juhannuskisat

Pyhäselkä 21.6.2001

PyU:n piirikunnalliset juhannuskisat, 71 kilpailijaa:

T15 80 m aj (SM-viestikarsintaa):
1) Taru Karejoki (14) PyU 12,9
2) Hanna Lihavainen (13)PyU 13,5
3) Inka Räsänen PyU 13,5
4) Minttu Peltonen PyU 14,9
5) Annika Puustinen (14)PyU 15,6

T15 100 m (SM-viestikarsintaa):
1) Hanna Lihavainen (13)PyU 14,3
2) Marjo Kauhanen PyU 14,6
3) Inka Räsänen PyU 14,8

T14 pituus:
1) Minttu Peltonen PyU 418

T14 seiväs:
1) Noora Mutanen PyU 200
2) Hanna Sarkkinen PyU 192

T14 kuula:
1) Hanna Sarkkinen PyU 8.26

T15 kuula:
1) Marjo Kauhanen PyU 10.51

T14 kiekko:
1) Hanna Sarkkinen PyU 26.15

T13 200 m:
1) Emmi Karejoki PyU 32,7
2) Nina Vartiainen PyU 32,7
3) Lea Ignatius PyU 33,3

T13 pituus:
1) Viivi Huhtinen PyU 450
2) Hanna Lihavainen PyU 436
3) Lea Ignatius PyU 412
4) Nina Vartiainen PyU 393
5) Emmi Karejoki PyU 390

T13 kuula:
1) Lea Ignatius PyU 6.76

T13 1000 m:n kävely:
1) Lea Ignatius PyU 7.08,0

T12 200 m:
1) Tii Hyttinen PyU 35,1
2) Marika Rummukainen PyU 35,1
3) Nora Kakkonen PyU 35,7

T12 pituus:
1) Tii Hyttinen PyU 349
2) Marika Rummukainen PyU 342

T12 kuula:
1) Tii Hyttinen PyU 8.00
2) Marika Rummukainen PyU 6.74
3) Nora Kakkonen PyU 6.35

T12 1000 m:n kävely:
1) Marika Rummukainen PyU 6.19,0
2) Nora Kakkonen PyU 6.23,0
3) Tii Hyttinen PyU 6.47,0

P12 seiväs:
1) Ilari Venäläinen PyU 200

P12 200 m:
1) Henrik Kinnunen PyU 32,1
2) Ilari Venäläinen PyU 32,5
3) Eetu Eronen PyU 33,7

P12 pituus:
1) Ilari Venäläinen PyU 387
2) Eetu Eronen PyU 384
3) Henrik Kinnunen PyU 337

P12 kuula:
1) Henrik Kinnunen PyU 7.81
2) Ilari Venäläinen PyU 7.05
3) Eetu Eronen PyU 6.15

P11 seiväs:
1) Kai Räsänen PyU 210
2) Heimo Sarkkinen PyU 172

P11 150 m:
1) Kai Räsänen PyU 22,5
2) Toni Puustinen PyU 25,6
3) Kimmo Myller PyU 27,1
4) Olli Ignatius PyU 27,6

P11 pituus:
1) Kalle Kauppinen KiihtU 363
2) Kimmo Myller PyU 358
3) Toni Puustinen PyU 346
4) Olli Ignatius PyU 338

P11 kuula:
1) Kai Räsänen PyU 10.41
2) Jarmo Kauhanen PyU 8.01
3) Kalle Kauppinen KiihtU 8.01
4) Heimo Sarkkinen PyU 7.73
5) Olli Ignatius PyU 5.96

P11 1000 m:n kävely:
1) Kalle Kauppinen KiihtU 6.55,0

T11 150 m:
1) Pipsa Kokko PyU 23,6
2) Hanne Purmonen PyU 23,8
3) Eveliina Hakkarainen PyU 25,6
4) Mirka Pieviläinen PyU 27,4

T11 pituus:
1) Pipsa Kokko PyU 370
2) Ines Kakkonen PyU 368
3) Hanne Purmonen PyU 290
4) Eveliina Hakkarainen PyU 276
5) Mirka Pieviläinen PyU 266

T11 kuula:
1) Hanne Purmonen PyU 7.75
2) Tiia Kämäräinen PyU 6.21
3) Pipsa Kokko PyU 6.05

T11 1000 m:n kävely:
1) Pipsa Kokko PyU 5.57,0
2) Tiia Kämäräinen PyU 6.53,0
3) Hanne Purmonen PyU 7.21,0

P10 150 m:
1) Ville-Pekka Kokko PyU 24,9
2) Mikko Puustinen PyU 25,6
3) Jarkko Venäläinen PyU 26,4
4) Teemu Kemppainen PyU 26,7

P10 pituus:
1) Jarkko Venäläinen PyU 339
2) Ville-Pekka Kokko PyU 337
3) Mikko Puustinen PyU 331
4) Teemu Kemppainen PyU 291
5) Akseli Väisänen PyU 276

P10 kuula:
1) Teemu Kemppainen PyU 6.09
2) Kasperi Martikainen PyU 5.94
3) Ville-Pekka Kokko PyU 5.84
4) Akseli Väisänen PyU 5.30
5) Mikko Puustinen PyU 5.11
6) Jarkko Venäläinen PyU 4.86

P10 1000 m:n kävely:
1) Mikko Puustinen PyU 7.43,0

T10 150 m:
1) Teija Pentikäinen PyU 26,0
2) Jenita Rintanen PyU 27,0
3) Ida Suvanto PyU 30,6

T10 pituus:
1) Teija Pentikäinen PyU 294
2) Jenita Rintanen PyU 286
3) Ida Suvanto PyU 261
4) Enni Tolvanen PyU 247

T10 kuula:
1) Erika Myller KiihtU 8.04
2) Teija Pentikäinen PyU 4.73
3) Ida Suvanto PyU 4.54
4) Enni Tolvanen PyU 4.40
5) Jenita Rintanen PyU 4.03

T10 1000 m:n kävely:
1) Enni Tolvanen PyU 7.52,0

P9 150 m:
1) Joona Tahvanainen KiihtU 24,8
2) Jaakko Sarkkinen PyU 25,8
3) Paavo Raassina PyU 26,6
4) Antti Juvonen PyU 29,2
5) Teemu Nuutinen PyU 29,8

P9 Pituus:
1) Joona Tahvanainen PyU 334
2) Jaakko Sarkkinen PyU 316
3) Paavo Raassina PyU 313
4) Antti Juvonen PyU 261
5) Teemu Nuutinen PyU 254

P9 kuula:
1) Jaakko Sarkkinen PyU 5.59
2) Joona Tahvanainen KiihtU 5.47
3) Paavo Raassina PyU 4.75
4) Antti Juvonen PyU 4.33

P9 600 m:n kävely:
1) Joona Tahvanainen KiihtU 4.16,0
2) Paavo Raassina PyU 4.20,0
3) Antti Juvonen PyU 4.26,0
4) Jaakko Sarkkinen PyU 4.47,0

T9 150 m:
1) Heli Liimatta PyU 27,0
2) Senni Kovapohja PyU 28,2
3) Linda Vairinen PyU 28,5
4) Emilia Eronen PyU 29,3
5) Elina Väisänen PyU 30,9
6) Marjo Väänänen PyU 31,2

T9 pituus:
1) Heli Liimatta PyU 311
2) Senni Kovapohja PyU 280
3) Mona Alastalo PyU 276
4) Linda Vairinen PyU 267
5) Marjo Väänänen PyU 240
6) Pauliina Haapasalo PyU 232
7) Emilia Eronen PyU 218

T9 kuula:
1) Heli Liimatta PyU 5.80
2) Pauliina Haapasalo PyU 4.78
3) Mona Alastalo PyU 4.20
4) Senni Kovapohja PyU 4.07
5) Emilia Eronen PyU 4.06
6) Linda Vairinen PyU 3.97
7) Elina Väisänen PyU 2.51

T9 600 m:n kävely:
1) Senni Kovapohja PyU 3.51,0
2) Linda Vairinen PyU 3.57,0
3) Emilia Eronen PyU 4.28,0

T8 150 m:
1) Auni Tolvanen PyU 29,3
2) Sini Ignatius PyU 29,8

T8 pallo:
1) Auni Tolvanen PyU 14.58
2) Sini Ignatius PyU 8.68

T8 pituus:
1) Sini Ignatius PyU 274
2) Auni Tolvanen PyU 251

T8 600 m:n kävely:
1) Helinä Väisänen PyU 3.52,0
2) Sini Ignatius PyU 4.41,0

T7 150 m:
1) Jatta Kalajoki PyU 31,1
2) Sanni Törmänen PyU 31,4

T7 pallo:
1) Jatta Kalajoki PyU 13.63
2) Sanni Törmänen PyU 10.70

T7 pituus:
1) Jatta Kalajoki PyU 280
2) Sanni Törmänen PyU 185

P8 150 m:
1) Heikki Puustinen PyU 29,5
2) Janne Tahvanainen KiihtU 30,3
3) Tim Hyttinen PyU 30,6

P8 pallo:
1) Tim Hyttinen PyU 20.25
2) Janne Tahvanainen KiihtU 17.36
3) Heikki Puustinen PyU 14.47

P8 pituus:
1) Heikki Puustinen PyU 279
2) Tim Hyttinen PyU 267
3) Janne Tahvanainen KiihtU 244

P8 600 m.n kävely:
1) Heikki Puustinen PyU 4.23,0
2) Janne Tahvanainen KiihtU 4.59,0

P7 150 m:
1) Niko Tahvanainen PyU 29,1

P7 pallo:
1) Antti Sarkkinen PyU 18.35
2) Niko Tahvanainen PyU 16.20

P7 pituus:
1) Niko Tahvanainen PyU 265
2) Antti Sarkkinen PyU 184

Eero Könönen