Aikataulut

K-Marketin kisoissa juostaan 1000 metrin kisoja. Kuva on viime vuoden K-Marketin kisoista 1.8.2019

K-Marketin kisat ti 4.8.2020 klo 18

Lajit ja aikataulu:

P/T 15: 100 m, pituus, keihäs
P/T 14: 100 m, pituus, keihäs
P/T 13: 60 m, korkeus, kuula
P/T 12: 60 m, korkeus, kuula
P/T 11: 60 m, korkeus, 1000 m
P/T 10: 60 m, korkeus, 1000 m
P/T 9: 60 m, pituus, 1000 m
P/T 8: 60 m, pituus, 1000 m
P/T 7: 60m, pituus
P/T 6: 60 m, pituus
P/T 5: 60 m
P/T 4: 60 m

klo 18.05 P/T 14-15 keihäs
klo 18.05 P/T 12-13 korkeus
klo 18.05 P/T 9 pituus
klo 18.05 P/T 6 vuotta 60 m
klo 18.15 P/T 5 vuotta 60 m
klo 18.25 P/T 4 vuotta 60 m
klo 18.30 P/T 11 vuotta korkeus
klo 18.35 P/T 7 vuotta 60 m
klo 18.40 P/T 8 vuotta 60 m
klo 18.40 P/T 12-13 kuula
klo 18.45 P/T 9 vuotta 60 m
klo 18.45 P/T 6 vuotta pituus
klo 18.55 P/T 10 vuotta 60 m
klo 19.00 P/T 11 vuotta 60 m
klo 19.05 P/T 7 vuotta pituus
klo 19.05 P/T 12 vuotta 60 m
klo 19.05 P/T 10 vuotta korkeus
klo 19.10 P/T 13 vuotta 60 m
klo 19.20 P/T 14-15 vuotta 100 m
klo 19.30 P/T 10-11 vuotta 1000 m
klo 19.30 P/T 8 vuotta pituus
klo 19.45 P/T 9 vuotta 1000 m
klo 19.50 P/T 14-15 vuotta pituus
klo 20.00 P/T 8 vuotta 1000 m

Palkintoja jaetaan sitä mukaa kuin lajeja valmistuu.

————————

Pyhäselän heinäkisat 9.7.2020

Lajit:

60 m T/P 6,7,8,9,10,11,12,13
100 m T/P 14,15,17
600 m:n kävely T/P 6,7,8,9
1000 m:n kävely T/P 10,11
2000 m:n kävely T/P 12,13
3000 m:n kävely T/P 14,15,17, M/N
Kiekko T/P 9,10,11,12,13,14,15,17, M/N
Pituus T/P 6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,17, M/N

Aikataulu:

klo 18.05 T/P 6-9 vuotta 60 m
klo 18.05 M/N, T/P 14,15,17 kiekko
klo 18.05 T/P 11-13 vuotta pituus
klo 18.35 T/P 10-13 vuotta 60 m
klo 18.40 T/P 14-17 vuotta 100 m
klo 18.35 T/P 6-8 vuotta pituus
klo 18.50 T/P 11-13 vuotta kiekko
klo 19.00 T/P 9-10 vuotta pituus
klo 19.15 T/P 6-9 vuotta 600 m:n kävely ja
T/P 10-11 vuotta 1000 m:n kävely
klo 19.30 T/P 9-10 vuotta kiekko
klo 19.30 M/N, T/P 14-17 vuotta pituus
klo 19.30 T/P 12-13 vuotta 2000 m:n kävely
klo 19.50 T/P 14-17 ja M/N 3000 m:n kävely

Aikataulu voi viivästyä, jos osanottajia tulee runsaasti (yli 60:n)

Osanottopalkinnon voi noutaa kioskista

———————

Pyhäselän juhannuskisat to 18.6. 2020
Lajit ja aikataulu:

T/P 6,7,8,9,10,11 vuotta 150 m
T/P 12,13 vuotta 200 m
T/P 14,15,17 vuotta 300 m
T/P 6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,17 vuotta 1000 m
T/P 6,7,8 vuotta pituus
T/P 9,10,11,12,13,14,15,17 vuotta korkeus
T/P 6,7,8 vuotta pallo
T/P 9,10,11,12,13,14,17, M/N keihäs

klo 18.05 M/N, T/P17,15,14 vuotta keihäs
klo 18.05 T/P 6,7,8,9,10,11 vuotta 150 m
klo 18.05 T/P 12-13 vuotta korkeus
klo 18.45 T/P 12-13 vuotta 200 m
klo 18.45 T/P 6-8 vuotta pituus
klo 18.45 T/P 9,10,11 vuotta korkeus
klo 18.55 T/P 12-13 vuotta keihäs
klo 19.00 T/P 14-17 vuotta 300 m
klo 19.15 T/P 6-8 vuotta pallo
klo 19.20 T/P 14,15,17 vuotta korkeus
klo 19.30 T/P 9,10,11 vuotta keihäs
klo 19.45 T/P 6,7,8 vuotta 1000 m
klo 20.00 T/P 9,10,11,12,13,14,15,17 vuotta 1000 m

OSANOTTOPALKINNON VOI HAKEA KANTTIINISTA, KUN KISALAJIT ON SUORITETTU LOPPUUN


Seuraavia kisoja:

To 25.6. klo 17.30 Outokummun kisat, ks. PyU/yleisurheilu facebook ja lähettämäni s-posti
Ke-to 1. – 2.7. Pm-moniottelut 9-15-vuotiaille Outokummussa klo 17 alkaen
to 9.7. Pyhäselän heinäkisat Hammaslahdessa klo 18

——————————————-

PYHÄSELÄN KESÄKUUN KISAT 11.6.2020

Lajit:
P/T 6-13 vuotta 60 m
P/T 14-17 vuotta 100 m
P/T 6-17 vuotta 1000 m
P/T 6-17 ja M/N vuotta pituus
P/T 6-17 ja M/N vuotta kuula

Aikataulua nopeutetaan, mikäli osallistujia on vähän.

Aikataulu:
klo 18.05 P/T 4-8 vuotta 60 m
klo 18.05 M/N, P/T 14-17 vuotta pituus
klo 18.05 P/T 12-13 vuotta kuula
klo 18.25 P/T 9-11 vuotta 60 m
klo 18.25 P/T 6-8 vuotta kuula
klo 18.40 P/T 12-13 60 m
klo 18.50 P/T 4-8 vuotta pituus
klo 18.55 P/T 14-17 100 m
klo 19.00 P/T 9-11 vuotta kuula
klo 19.10 P/T 12-13 vuotta 1000 m
klo 19.25 P/T 9-11 vuotta pituus
klo 19.25 M/N, T/P 14-17 vuotta kuula
klo 19.30 T/P 4-8 vuotta 1000 m
klo 19.40 T/P 9-11 vuotta 1000 m
klo 19.55 P/T 12-13 vuotta pituus
klo 20.00 T/P 14-15 vuotta 800 m
klo 20.10 Osanottomitaleja jaetaan sitä mukaa kuin sarjojen viimeiset lajit päättyvät

Seuraavat kisat to 18.6.2020 klo 18

—————————–

Pyhäselän heinäkisat 11.7.2019

M: kiekko

N: kiekko

M19: kiekko

N19: kiekko

M17: 200m, 800m, korkeus, kiekko

N17: 200m, 800m, korkeus, kiekko

P15: 200m, 800m, korkeus, kiekko

T15: 200m, 800m, korkeus, kiekko

P14: 200m, 800m, korkeus, kiekko

T14: 200m, 800m, korkeus, kiekko

P13: 200m, 1000m, korkeus, kiekko

T13: 200m, 1000m, korkeus, kiekko

P12: 200m, 1000m, korkeus, kiekko

T12: 200m, 1000m, korkeus, kiekko

P11: 150m, 1000m, korkeus, kiekko

T11: 150m, 1000m, korkeus, kiekko

P10: 150m, 1000m, korkeus, kiekko

T10: 150m, 1000m, korkeus, kiekko

P9: 150m, 1000m, korkeus, kiekko

T9: 150m, 1000m, korkeus, kiekko

P8: 150 m, 1000 m, pituus, kuula

T8: 150 m, 1000 m, pituus, kuula

P7: 150 m, 1000 m, pituus, kuula

T7: 150 m, 1000 m, pituus, kuula

P6: 150 m, 1000 m, pituus, kuula

T6: 150 m, 1000 m, pituus, kuula

Aikataulu:

18.05                  P/T 6-8 vuotta                             150 m

18.05                  M/N, M/N17, P/T14-15           kiekko

18.05                  P/T 12-13                                       korkeus

18.20                  P/T 9-10-11                                   150 m

18.30                  P/T 6-8                                            pituus

18.40                  P/T 12-13                                       200 m

18.45                  P/T 9-10-11                                   korkeus

18.55                  P/T 12-13                                       kiekko

19.00                  M/N17, P/T 14-15                      200 m

19.05                  P/T 6-8                                            kuula

19.25                  P/T 9-10-11                                   kiekko

19.25                  M/N17, P/T 14-15                      korkeus

19.35                  T/P 6-7-8                                        1000 m

19.50                  T/P 9-10-11-12-13                      1000 m

20.00                  T/P 14-15, M/N 17                     800 m

20.10                  PALKINNOT

Muista varmistaa osanottosi su 21.7. pidettävään seuracupiin Kiihtelysvaaran kentälle viim. to 18.7.

Muista ilmoittautua Joensuun keskuskentällä la-su 27. ja 28.7. pidettäviin pm-huipentumiin viim. ma 22.7. Katso tarkemmin PyU:n nettisivut.

                           

—————————————–

NAUMASEN KISAT to 16.5.2019 klo 18.00 Joensuun keskuskentällä

ILMOITTAUTUMINEN PAIKAN PÄÄLLÄ klo 16.50-17.50. Osallistumisoikeus 2 lajiin per sarja

P/T 4 vuotta (s. 2015) 60 m
P/T 5 vuotta (s. 2014) 60 m
P/T 6 vuotta (s. 2013) 60 m, kuula
P/T 7 vuotta (s. 2012) 60 m, kuula
P/T 8 vuotta (s. 2011) 60 m, 1000 m, pituus
P/T 9 vuotta (s. 2010) 60 m, 1000 m, korkeus
P/T 10 vuotta (s. 2009) 60 m, 1000 m, korkeus
P/T 11 vuotta (s. 2008) 60 m, 1000 m, korkeus
P/T 12 vuotta (s. 2007) 1000 m, kuula, pituus
P/T 13 vuotta (s. 2006) 1000 m, pituus, kuula
P/T 14 vuotta (s. 2005) 100 m, korkeus, kuula
P/T 15 vuotta (s. 2004) 100 m, korkeus, kuula

Aikataulu:

klo 18.05 P/T 6 vuotta 60 m
klo 18.05 P/T 11 vuotta korkeus
klo 18.05 P/T 14-15 vuotta kuula
klo 18.05 P/T 13 vuotta pituus
klo 18.20 P/T 5 vuotta 60 m
klo 18.35 P/T 4 vuotta 60 m
klo 18.35 P/T 12 vuotta kuula
klo 18.35 P/T 10 vuotta korkeus
klo 18.35 P/T 8 vuotta pituus
klo 18.50 P/T 7 vuotta 60 m
klo 19.00 P/T 8 vuotta 60 m
klo 19.00 P/T 6 vuotta kuula
klo 19.05 P/T 14-15 vuotta korkeus
klo 19.10 P/T 12 vuotta pituus
klo 19.15 P/T 9 vuotta 60 m
klo 19.20 P/T 7 vuotta kuula
klo 19.30 P/T 9 vuotta korkeus
klo 19.30 P/T 14-15 vuotta 100 m
klo 19.30 P/T 10 vuotta 60 m
klo 19.40 P/T 13 vuotta kuula
klo 19.40 P/T 11 vuotta 60 m
klo 20.00 P/T 8 ja 9 vuotta 1000 m
klo 20.10 P/T 10-11 vuotta 1000 m
klo 20.20 P/T 12-13 vuotta 1000 m

Palkintoja jaetaan sitä mukaa kuin lajeja valmistuu. Osallistujamitali ja makeispalkinto kaikille. Lisäksi kolmen joukkoon sijoittuneille mitalit.

Ennakkoilmoittautuminen: p. 050 311 2048

Tied. myös Eero Könönen, p. 050 530 6794

Järj. Pyhäselän Urheilijat ja K-Rauta Naumanen

——————————

 

 ——————-

HEITTOHYPPYPÄIVIEN (9. – 10.9.17) AIKATAULU:

Heittohyppypäivät, AIKATAULU 9. – 10.9.2017 9-13-vuotiailla 4 kierrosta, 15-17-vuotiailla 6 kierrosta, samoin miehillä ja naisilla. Parikilpailun tulos määräytyy kolmen ensimmäisen kierroksen perusteella. Lauantai 9.9.  klo 12.00 M, N, M17, N17, P15 pituus (1, 0, 1, 2, 1) klo 12.00 T9, P9, T11, P11 korkeus (3, 1, 4, 1) klo 12.00 T13, P13, T15 (6, 3, 2) klo 12.50 T9, P9, T11, P11 pituus (4, 4, 6, 2) klo 12.50 M, N, M17, N17, P15 kiekko (0, 4, 2, 2, 3) klo 12.50 T13, P13, T15 korkeus (6, 3, 2) klo 14.00 T9, P9, T11, P11 kiekko (1, 4, 6, 2) klo 14.00 T13, P13, T15 pituus (6, 3, 6) klo 14.00 M17, N17, P15 korkeus (0, 2, 0) Toimitsijat voivat halutessaan jakaa ryhmiä pienempiin osiin   Sunnuntai 10.9. klo 12.00 M17, N17, P15, T15 3-loikka (1+4+1+6) klo 12.00 T13 kuula (7) klo 12.00 P9, T9 keihäs (3+2) klo 12.30 T11, P11 keihäs (6+4) klo 12.50 P15, P13 kuula (3+5) klo 13.10 T15 keihäs (9) klo 13.10 P11, T11 3-loikka (2+7) klo 13.45 P13, T13 3-loikka (4+3) klo 13.55 T11, P11 kuula (6+5) klo 14.00 P15, N17, Naiset keihäs (2+2+2) klo 14.50 N17, M17, Naiset, T15 kuula (3+1+4+5) klo 15.10 Miehet keihäs (10) klo 16.30 T13 keihäs (6)

 http://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=20694

————————————————————–

Pm-moniottelujen (5.8.2017) AIKATAULULINKKI:

http://kilpailukalenteri.fi/?cs=17&nid=20653

—————————————————

Naumasen kisat 22.8.2017

Lajit:

P14: 100m, 1000m, kuula

T14: 100m, 1000m, kuula

P13: 60m, 1000m, kuula

T13: 60m, 1000m, kuula

P12: 60m, 1000m, kuula

T12: 60m, 1000m, kuula

P11: 60m, 1000m, korkeus

T11: 60m, 1000m, korkeus

P10: 60m, 1000m, korkeus

T10: 60m, 1000m, korkeus

P9: 60m1000m, kuula

T9: 60m1000m, kuula

P8: 60 m1000 m, kuula

T8: 60 m1000 m, kuula

P7: 60 m, pituus

T7: 60 mpituus

P6: 60 mpituus

T6: 60 m, pituus

P5: 60 m

T5: 60 m

P4: 60 m

T4: 60 m

 

 

Aikataulu:

klo 17.35           T/P 6 vuotta 60 m

klo 17.35           T/P 11 vuotta korkeus

klo 17.35           T/P 14 vuotta kuula

klo 17.35           T/P 7 vuotta pituus

klo 17.50           T/P 5 vuotta 60 m

klo 18.00           T/P 12-13 vuotta kuula

klo 18.00           T/P 10 vuotta korkeus

klo 18.05           T/P 4 vuotta 60 m

klo 18.20           T/P 7 vuotta 60 m

klo 18.20           T/P 6 vuotta pituus

klo 18.30           T/P 8 vuotta 60 m

klo 18.40           T/P 9 vuotta 60 m

klo 18.35           T/P 8 vuotta kuula

klo 18.45           T/P 10 vuotta 60 m

klo 18.50           T/P 11 vuotta 60 m

klo 18.50           T/P 9 vuotta kuula

klo 18.55           T/P 12 vuotta 60 m

klo 19.00           T/P 13 vuotta 60 m

klo 19.05           T/P 14 vuotta 100 m

klo 19.15           T/P 8-9 vuotta 1000 m

klo 19.25           T/P 10-11 vuotta 1000 m

klo 19.35           T/P 12-14 vuotta 1000 m

PALKINTOJA JAETAAN SITÄ MUKAA KUIN LAJEJA VALMISTUU!

Onnea kaikille kilpailuihin!

K-Rauta Naumanen                                               Pyhäselän Urheilijat

————————————————–

PYHÄSELÄN OMAT KISAT 3.8.2017

 

Klo 17.30, HAMMASLAHDEN URHEILUKENTTÄ

SARJAT JA LAJIT:

P4/T4 (s. 2013) 60 m
P5/T5 (s. 2012) 60 m
P6/T6 (s. 2011) 60 m, pituushyppy
P7/T7 (s. 2010) 60 m, pituushyppy
P8/T8 (s. 2009) 150 m, kuulantyöntö, pituushyppy
P9/T9 (s. 2008) 150 m, kuulantyöntö, pituushyppy
P10/T10 (s. 2007) 150 m, keihäänheitto, pituushyppy
P11/T11 (s. 2006) 150 m, keihäänheitto, pituushyppy
P12/T12 (s. 2005) 200 m, korkeushyppy, keihäänheitto
P13/T13 (s. 2004) 200 m, korkeushyppy, keihäänheitto

ALUSTAVA AIKATAULU:

klo 17.35 T/P 6 vuotta 60 m
klo 17.35 T/P 10 vuotta pituus
klo 17.35 T/P 12 ja 13 vuotta korkeus
klo 17.35 T/P 9 vuotta kuula
klo 17.50 T/P 5 vuotta 60 m
klo 18.05 T/P 10 vuotta keihäs
klo 18.05 T/P 9 vuotta pituus
klo 18.05 T/P 4 vuotta 60 m
klo 18.05 T/P 8 vuotta kuula
klo 18.15 T/P 7 vuotta 60 m
klo 18.35 T/P 11 vuotta keihäs
klo 18.35 T/P 6 vuotta pituus
klo 18.35 T/P 8 vuotta 150 m
klo 18.45 T/P 9 vuotta 150 m
klo 18.55 T/P 10 vuotta 150 m
klo 19.00 T/P 13 vuotta keihäs
klo 19.05 T/P 8 vuotta pituus
klo 19.05 T/P 11 vuotta 150 m
klo 19.15 T/P 12 vuotta 200 m
klo 19.30 T/P 12 vuotta keihäs
klo 19.30 T/P 7 vuotta pituus
klo 19.30 T/P 13 vuotta 200 m

klo 19.55 T/P 11 vuotta pituus

Palkintoja jaetaan sitä mukaa kuin lajeja valmistuu. Aikataulua pyritään nopeuttamaan tai jos osallistujamäärä kasvaa, lajit eivät ehkä pääse alkamaan aivan ajallaan. Kenttälajeissa kolme suoritusta.

————————————————–